MSB'den Yunanistan'a medeniyet dersi! Ayasofya, Türk Milletinin koruması altında, Yunanistan'daki camiler nerede..

MSB'den Yunanistan'a medeniyet dersi! Ayasofya, Türk Milletinin koruması altında, Yunanistan'daki camiler nerede..

Milli Savunma Bakanlığı, Yunanistan'ın Ayasofya ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi. Ayasofya'nın Türk milletinin koruması altında olduğu vurgulanan açıklamada, Yunanistan'daki tarihi camilerin talan edildiği hatırlatıldı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias'ın İstanbul'un fethinin 569'ncı yıl dönümüne ilişkin küstah paylaşımına tepki göstererek, "Yüzyıllar boyunca cami olarak kullanılan Ayasofya 1453'ten bu yana Türk milletinin koruması altındadır" açıklamasında bulundu.

BİZANS'IN HAYALİ KURUNTUDAN İBARETTİR

MSB, İstanbul fethinin 569'uncu yıl dönümüne ilişkin Twitter'dan mesaj yayımladı. Yayımlanan mesajda şu ifadeler kullanıldı:

  • 569 yıl önce fethedilen İstanbul'a Roma İmparatorluğu'nun veya Bizans'ın hayalini kurarak bakmak kuruntudan ibarettir.

  • 1000 yıl öncesine özlem duyanlar kimin yayılmacı, kimin barışa engel olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

  • Yüzyıllar boyunca cami olarak kullanılan Ayasofya 1453'ten bu yana Türk milletinin koruması altındadır.

"İKİ YÜZLÜLÜKLE BİLE AÇIKLANAMAYACAK KADAR VAHİM BİR DURUM"

  • Ayasofya için güya üzülenlerin, 1500'lü yıllardan kalan ve her biri kültürel birer miras olan Yunanistan'daki camilerin yıkılarak yerine sinema ve sergi salonu, konaklama yeri, depo yapılmasına karşı çıkmaması da iki yüzlülükle bile açıklanamayacak kadar vahim bir durumdur.

  • Müslümana ölünce mezar yeri bile vermeyen Yunanistan yönetimi, kendi halkını ham hayallerle kandırıp, kendi çıkmaz gerçeklerini örtmeye çalışmaktadır.

​​​​​​​GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ!

  • Güneş balçıkla sıvanmaz. 569 yıl önce İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmet Han'ı ve kahraman ordusunu rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, İstanbul'un fetih yıldönümünde, sosyal medya hesabından, "Ulusal hafızamız için kötü bir gün. Bugün Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Ayasofya'nın, İmparatorluk Kapısı'ndaki vandalizm gibi camiye çevrilmesi, tarihe saygı duyan herkesi üzüyor" şeklinde küstahça paylaşımda bulunmuştu.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.