MİT'ten yurt dışı operasyon! PKK/KCK mensubu terörist Ukrayna'dan Türkiye'ye getirdi

MİT'ten yurt dışı operasyon! PKK/KCK mensubu terörist Ukrayna'dan Türkiye'ye getirdi

Hakkında yakalama kararı çıkınca Türkiye'den kaçarak terör faaliyetlerini Ukrayna'dan sürdürdüğü belirlenen İsa Özer'in MİT'in özel yöntemleriyle Türkiye'ye getirilerek adalete teslim edildi

Ukrayna'da bulunan PKK/KCK mensubu İsa Özer, Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) yurt dışı operasyonuyla Türkiye'ye getirildi.

Edinilen bilgiye göre, hakkında yakalama kararı çıkınca Türkiye'den kaçan İsa Özer'in bir süredir Odesa'da olduğu tespit edildi. Terör faaliyetlerini Ukrayna'dan sürdürdüğü belirlenen Özer, MİT'in özel yöntemleriyle Türkiye'ye getirilerek adalete teslim edildi.

Kırmızı bültene kalmadı! Hakkında çok sayıda dava var

Doğubayazıt Sulh Ceza Hakimliğinin "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan hakkında kırmızı bülten çıkarma çalışmaları yürüttüğü Özer'in "suçu ve suçluyu övmek", "terör örgütü propagandası yapmak” ve "resmi belgede sahtecilik" suçlarından da hakkında açılmış çok sayıda davası bulunuyor.

PKK/KCK'ya 1996'da katılan İsa Özer'in Romanya'da PKK yanlısı bir dernek üyesi olduğu, Türk vatandaşlarından zorla para aldığı ve haraç topladığı gerekçesiyle bir süre tutuklandığı ve sonrasında sınır dışı edildiği bildirildi.

Yakalama kararı çıkınca Romanya'ya kaçmıştı

Özer'in 2012'de PKK/KCK Ağrı yapılanmasına yönelik operasyonda tutuklandığı, tahliye olduktan sonra 2014'te sözde "PKK/KCK Doğubayazıt Kent Meclisinde yürütme kurulu üyesi" olarak görev aldığı anlaşıldı. Özer, hakkında arama kararı çıkarılması üzerine yasa dışı yollarla Türkiye'den kaçmıştı.

Özer Emniyette! İşlemleri sürüyor

Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) Ukrayna'da düzenlediği operasyonda yakalanan PKK/KCK mensubu İsa Özer, İstanbul'a getirildi. Hava yoluyla İstanbul'a getirilen İsa Özer, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

Vatan Caddesi'ndeki emniyet yerleşkesine götürülen zanlının işlemleri sürüyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler