Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Erzincan'da

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Erzincan'da

Yılmaz, Ankara'da kazaen şehit olup baba ocağı Erzincan'da toprağa verilen polis memuru Hakan Can'ın ailesine ziyarette bulundu - Bakan Yılmaz:"İnşallah onların uğrunda can verdiği değerleri koruyacağız, sahip çıkacağız ve daha ileriye taşıyacağız"

ERZİNCAN (AA) - Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki uygulamada kazaen şehit olan polis memuru Hakan Can'ın Erzincan'daki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Yılmaz, beraberindeki Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ile şehit Hakan Can'ın Terzibaba Camisi'ndeki cenaze törenine katıldıktan sonra şehidin Üzümlü ilçesi Geyikli Mahallesi'ndeki baba ocağına geçti.

İl Müftüsü Yavuz Karabayır'ın Kur'an-ı Kerim okunması ve dua etmesinin ardından Yılmaz, şehit babası Halil Can ile ailesine başsağlığı diledi.

Can ailesi ile sohbet eden Yılmaz, şehitlik mertebesinin önemini vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

"Şehitlik peygamberlikten sonra gelinebilecek en üst mevki ve makamdır. Biraz önce şehidimizin babası Halil Ağabeye sordum, 'camide binlerce kişi vardı bunları tanır mısın?' dedim. Bana 'hayır' dedi. Tanımadığı binlerce insan niye cenazeye katıldı çünkü insanlarımız diyor ki bu artık bizim evladımız oldu. Biz de diyoruz ki Hakan biz evladımız, emaneti emanetimizdir. Hem milletimize, hem devletimize emanet."

İsmet Yılmaz, Hakan Can'ın uğruna şehit olduğu değerleri koruyacaklarını vurgulayarak, "İnşallah onların uğrunda can verdiği değerleri koruyacağız, sahip çıkacağız ve daha ileriye taşıyacağız. Ateş düştüğü yeri yakar biz ona inanıyoruz ancak Allah'a hamd olsun ki Müslümanız. Ben tekrar baba Halil abiye, kardeşlerine ve yakınlarına Allah sabır versin diyorum." dedi

Bakan Yılmaz ve Altınok daha sonra şehidin baba ocağından ayrıldı.AA

Kaynak:Haber Kaynağı