Mevlana’nın Konya’ya gelişi kutlanıyor

Mevlana’nın Konya’ya gelişi kutlanıyor

Mevlâna Celâleddin Rumî’nin ailesiyle birlikte Karaman’dan Konya’ya gelişinin 791 yıl dönümü vesilesiyle 27 Nisan - 03 Mayıs 2019 tarihleri arasında 4. Uluslararası Sevgi ve Barış Yürüyüşü düzenleniyor.

Mevlâna Celâleddin Rumî’nin ailesiyle birlikte Karaman’dan Konya’ya gelişinin 791 yıldönümü vesilesiyle 27 Nisan -  03 Mayıs 2019 tarihleri arasında 4. Uluslararası Sevgi ve Barış Yürüyüşü düzenleniyor.

Uluslararası Mevlâna Vakfının proje paydaşları olan Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Karaman Valiliği, Karaman Belediyesi, Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile birlikte düzenlemiş olduğu yürüyüş, 27 Nisan 2019 Cumartesi günü Karaman’dan başlayacak. Yürüyüş, Hz. Pîr’in annesi Mümine Hatun, ağabeyi Muhammed Alaeddin Çelebi ve yakınlarının kabirlerinin bulunduğu Aktekke Camii önündeki meydandan başlayacak ve 03 Mayıs 2019 Cuma günü Konya’daki Hz. Mevlâna’nın türbesinde son bulacak. 7 gün sürmesi planlanan yürüyüş boyunca, Tasavvuf Müziği dinletisi, şiir dinletileri, sohbetler, resim ve ebru atölyeleriyle birlikte tiyatro gösterileri de yürüyüşe konaklamalar sırasında eşlik edecek.

mevlana’nin-konya’ya-gelisi--(2).jpg

mevlana’nin-konya’ya-gelisi--(1).jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.