Mersin İdmanyurdu'nda antrenmanın boykot edildiği iddiası

Mersin İdmanyurdu'nda antrenmanın boykot edildiği iddiası

Kulübün basın sözcüsü Altındere:- "Takımın antrenmanlara çıkmadığı gibi kötü niyetli iddialar var. Biz bunlara aldırış etmeyeceğiz."- "Oyuncuların 7-8 milyon lira civarında birikmiş alacakları var. Bunun en azından 3'te birini Medipol Başakşehir maçı önce

MERSİN (AA) - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu'nun basın sözcüsü Murat Altındere, futbolcularının bugün planlanan antrenmanı boykot ettiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Altındere, Macit Özcan Spor Kompleksi'nde, Medipol Başakşehir maçı hazırlıkları kapsamında takımın yapacağı antrenmanın gerçekleşmemesiyle ilgili AA muhabirine açıklamada bulundu.

Yabancı futbolcularının izinli olmasından, teknik direktör Ümit Özat'ın da bir yakınının cenazesine katılmasından dolayı idmanın sarktığını ifade eden Altındere, "Birkaç oyuncu idmana çıkmak istememiş olabilir. Bir futbolcu kendini formda tutmak için antrenmanlarını yapmalıdır. İdmana çıkmamak sporcu ahlakına uygun bir davranış değil. Oyuncularımızın böyle bir tutum içerisinde olacağını düşünmüyorum." diye konuştu.

Altındere, takımın gidişatının kötü olduğuna yönelik kamuoyunda bir algının oluşturulduğunu savunarak, şunları kaydetti:

"Takımın antrenmanlara çıkmadığı gibi kötü niyetli iddialar var. Biz bunlara aldırış etmeyeceğiz. Birinci yarıda sadece 10 puan toplamış bir anlayış, ikinci yarıdaki başarımızı gölgelemeyecek. Mersin İdmanyurdu yönetimi olarak kötü bir süreçten geçtiğimizin farkındayız. Şunun altını çizmek istiyorum, az sayıdaki bazı kurumlar hariç, büyükşehir belediyesi dahil olmak üzere kentte kimse takıma destek vermiyor. Yönetimin bireysel çabasıyla, bazı iş adamlarından alınan bağışlarla takımı götürmeye çalışıyoruz. Buna rağmen ödemeleri zamanında yapmaya gayret gösteriyoruz. Biz yönetimi ikinci yarıda devraldık. Eski yönetimin bıraktığı borçlara rağmen, bireysel çabamızla çok sayıda ödemeyi gerçekleştirdik."


- "Futbolcu alacaklarının gecikmesi her kulüpte yaşanabiliyor"


Zorluklara rağmen sıkıntıları aşmak için özveriyle hareket ettiklerini anlatan Altındere, şöyle konuştu:

"Yakın zamanda transfer yasağı ve puan silme cezası gibi önemli sorunları, yaptığımız mücadeleler sonucunda kaldırdık. Oyuncular için kiralanan araçlarla ilgili ödemenin bir kısmını yaptık. Başkanımız bugün Ankara'daydı, bazı temaslarda bulundu. Medipol Başakşehir maçı öncesi futbolculara mutlaka ödeme yapacağız. Oyuncuların 7-8 milyon lira civarında birikmiş alacakları var. Bunun en azından 3'te birini Medipol Başakşehir maçı öncesinde ödeyeceğiz. Türkiye'de bazen futbolcuların ödemeleri gecikebiliyor, bu her kulüpte yaşanıyor. Eninde sonunda hak ettikleri ödeniyor ama biz yine de hafta içerisinde bu sorunu çözeceğiz."

AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :