Meram'da maske mesaisi

Meram'da maske mesaisi

Meram Belediyesi, Meram Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Osman Gazi Sosyal Tesisi Tekstil Atölyesinde maske üretimine başladı.

Meram Belediyesi, Meram Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Osman Gazi Sosyal Tesisi Tekstil Atölyesinde maske üretimine başladı. Salgınla mücadelede bugüne kadar aldıkları tedbirlere ve verdikleri desteklere ilaveten atölyede üretilen günlük 10 bin adet tek kullanımlık maske ile de salgınla mücadelede vatandaşların yanında olduklarını ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Bu zor günlerden millet olarak sabır, gayret, azim ve elbirliği ile çıkacağız” dedi.

11.jpg

Koronavirüsle mücadelede aldığı tedbirlerin yanı sıra başta 65 yaş üstü ve dezavantajlı vatandaşlarla sağlıkçılar olmak üzere her kesime verdiği destekle göz dolduran Meram Belediyesi, Meram Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Osman Gazi Sosyal Tesisi Tekstil Atölyesinde tek kullanımlık yüz maskesi üretimine de başladı. Günde 10 bin adet üretilecek maskelerle Meram ile birlikte Konya’nın ve ülkenin virüsle mücadelesine de destek verilmiş olacak. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, üretimin gerçekleştiği atölyeye ziyarette bulunarak bilgi aldı. Başkan Kavuş ziyaretinde üretime katılan Halk Eğitim Merkezi eğitmenleri ve uzmanlarına da gösterdikleri fedakarlık sebebiyle teşekkür etti.

2-001.jpg

"HEMŞEHRİLERİMİZİ TEHDİTTEN UZAK TUTMAK ADINA

TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER EDİYORUZ”

Koronavirüs salgını sebebiyle zor günler geçiren insanımızın her yönden yanında olduklarını belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bunun son örneği olarak da Meram Belediyesine ait Osmangazi Sosyal Tesisinde bulunan tekstil atölyesinde maske üretimine başladıklarını kaydetti. Bu zor günlerden millet olarak sabır, gayret, azim ve elbirliği ile çıkacaklarını ifade eden Başkan Mustafa Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü;

5-001.jpg

 

“Tehlikenin başladığı ilk günden bu yana hemşehrilerimizi bu tehditten olabildiğince uzak tutabilmek, her birinin temel belediyecilik hizmetlerini en sağlıklı bir şekilde almalarını sağlamak adına tüm ekip arkadaşlarımla birlikte canla başla mücadele veriyoruz. İlaçlamalardan Sosyal Vefa Grubu çalışmalarına, pazar yeri düzenleme ve dezenfektasyonlarından Tenzile Ana Hasta Konuk Evini sağlıkçılara tahsis etmeye kadar mücadelede en küçük açık bir nokta kalmayacak şekilde önlemler aldık. Bu mücadele kapsamında şimdi de Osman Gazi Sosyal Tesisimizde bulunan tekstil atölyesinde tek kullanımlık maske üretimine başladık. Ürettiğimiz maskeler, özellikle belediyemizin pazar yerlerinin girişinde başlattığı maske dağıtımlarında ihtiyacımızın tamamen kendi çabalarımızla karşılanması anlamı taşıyor. Geriye kalan kısmıda başta kamu kurumları olmak üzere tüm vatandaşlarımızın istifadesine sunulacak. Böylelikle sadece Meram’ın değil, Konya’nın ve ülkemizin mücadelesine de destek vermeyi amaçlıyoruz.”

10.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.