Meram'da kurban kesim noktaları belirlendi

Meram'da kurban kesim noktaları belirlendi

Meram Belediyesi, vatandaşların huzurlu ve rahat bir Kurban Bayramı geçirebilmeleri için tüm hazırlıklarını tamamladı. Kurban kesim alanlarından veteriner hizmetlerine kadar her detay düşünüldü.

Meram İlçe Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram geçirmeleri için tüm hazırlıklarını tamamladı. Çomaklı Mahallesi'nde bulunan kurbanlık hayvan satış yeri, tahsis işlemlerinin tamamlanmasının ardından kurban satışlarına başladı. Vatandaşlar, kurbanlık hayvanlarını alanda görev yapan veteriner hekimlere ücretsiz olarak muayene ettirebilecek. Ayrıca, kurbanlıkların sağlık ve belge kontrolleri Meram Belediyesi Zabıta ekiplerince titizlikle sürdürülüyor.Meram'da kurban kesim noktaları belirlendi

Meram'da 7 Ayrı Kurban Kesim Noktası Belirlendi

Kurban kesimlerinin sağlıklı, temiz ve hassasiyetlere uygun olarak gerçekleştirilmesi amacıyla Meram Belediyesi 7 ayrı kurban kesim alanı belirledi. Bu alanlar şunlardır:

  • Çomaklı Mahallesi Kurban Satış Yeri
  • Melikşah Semt Pazarı
  • Aşkan Semt Pazarı
  • Arif Bilge Semt Pazarı
  • Kalfalar Semt Pazarı
  • Gödene Mahallesi TOKİ Semt Pazarı
  • Kovanağzı Kapalı Pazar Alanı

Meram'da kurban kesim noktaları belirlendi

Meram Belediyesi Ekipleri 7/24 Görevde Olacak

Meram Belediyesine bağlı ekipler, Kurban Bayramı süresince 7/24 çalışarak vatandaşların taleplerine yanıt verecek. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bayram süresince nöbet sistemiyle çalışacak. Acil Müdahale Ekibi de olası olumsuzlukların önüne geçmek için hazır bulunacak.

Yaklaşık 300 personel ve 100 araçla çalışacak olan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, besi çiftlikleriyle koordineli olarak çöp toplama ve temizlik çalışmalarını yürütecek. Bayram süresince tır, kamyon ve diğer iş makineleriyle kurban atıkları toplanacak, çöp kamyonları, dezenfektan araçları ve süpürgeli araçlarla yoğun temizlik çalışmaları yapılacak.

Meram'da kurban kesim noktaları belirlendi

Vatandaşların Talepleri İçin İletişim Numaraları

Meram Belediyesi, bayram boyunca vatandaşların temizlik taleplerini karşılamak için 0332 331 00 08 numaralı hattı, zabıta ekiplerine iletilecek talepler için ise 0332 353 73 66 numaralı hattı devreye alacak.

Meram'ın Gezi ve Turizm Destinasyonları Bayramda da Açık

Meram Belediyesi tarafından şehrin sosyal yaşamına kazandırılan 9 ayrı noktadan oluşan "Gezi Rotası", Kurban Bayramı'nda da misafirlerini ağırlayacak. Dutlu Millet Bahçesi ve 80 Binde Devr-i Alem Parkı bayramın ikinci gününden itibaren, Meram Şehir ve Yaşam Kültürü Müzesi, Meram Bağı ve Aydın Çavuş Tesisi ise bayramın üçüncü gününden itibaren ziyaretçilerini kabul edecek. Tarihi Meram Köprüsü, Çamlıbel, Tavusbaba çevresi, Kızlar Kayası ve Lavanta Bahçesi de bayramda sakin ve huzurlu bir ortam arayanların uğrak yeri olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.