Meram'da Çaybaşı ve Pirebi Mahallelerinde Tapu Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

Meram'da Çaybaşı ve Pirebi Mahallelerinde Tapu Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

Meram Belediyesi, Çaybaşı ve Pirebi mahallelerinde tamamladığı imar uygulamalarının ardından 176.330 metrekarelik alanda hak sahiplerine tapu dağıtımına başladı.

Konya'nın Meram ilçe belediyesi, Çaybaşı ve Pirebi mahallelerinde gerçekleştirdiği imar çalışmalarını tamamlayarak hak sahiplerine tapu dağıtımına başladı. Meram Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen törenle 176.330 metrekarelik alanda tamamlanan imar uygulamalarının ardından hak sahiplerine tapuları teslim edildi. Tapu teslim törenine, Pirebi Mahalle Muhtarı Özkan Aşık, Çaybaşı Mahalle Muhtarı Metin Maşalı ve birçok hak sahibi katıldı.

Meram'da Çaybaşı ve Pirebi Mahallelerinde Tapu Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, törende yaptığı konuşmada, Çaybaşı ve Pirebi mahallelerinde tamamlanan imar çalışmalarıyla birlikte Meram'ın artık imar sorunu olmadığını vurgulayarak, "Toplu düzenleme ve uygulamalar tamamlandı. İmar tadilatları ve bireysel başvurular devam etse de artık toplu tapu dağıtımları olmayacak" dedi.

Başkan Kavuş, "Yoğun çalışmalarımızın neticesini aldık. Göreve geldiğimiz günden itibaren şehrimizin planlı, sağlıklı gelişimi için ciddi bir çaba harcadık. Meram, 2019-2023 yılları arasında gerçekleştirdiği çalışmalarla 5 yılın sonunda imar sorunlarını geride bıraktı. Bu süre zarfında toplam 123 uygulama ile 27.395.991 metrekarelik alanda düzenleme yapıldı ve 21 bin 879 kişi tapularına kavuştu" diye konuştu.

Meram'da Çaybaşı ve Pirebi Mahallelerinde Tapu Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

Çaybaşı-Pirebi mahallelerindeki çalışmaların teknik detaylarına da değinen Başkan Kavuş, "Hacıfettah ve Aksinne mahallelerini kapsayan düzenleme sahası, 18 hektarlık bir alana denk geliyor. 567 kadastro parselinin uygulandığı alanda 56 yeni imar parseli oluşturuldu ve 2 bin 790 kişiye tapuları dağıtılmaya başlandı" şeklinde bilgi verdi.

Başkan Mustafa Kavuş, konuşmasının ardından mahalle muhtarlarıyla birlikte hak sahiplerine tapularını dağıtarak, Meram'ın planlı ve düzenli gelişimi için harcanan çabanın sembolik bir adımını daha atmış oldu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler