Meral Akşener'den İsmail Saymaz'a Sert Tepki

Meral Akşener'den İsmail Saymaz'a Sert Tepki

Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gazeteci İsmail Saymaz'ın bir televizyon programında dile getirdiği iddialara sert tepki gösterdi. Akşener, Saymaz'ın gazetecilik etiğini ihlal ettiğini belirtti.

Meral Akşener, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İsmail Saymaz'ın katıldığı bir televizyon programında dile getirdiği iddiaların tümüyle gerçek dışı olduğunu ifade etti. Akşener, şu açıklamalarda bulundu:

"İsmail Saymaz'ın bu ifadelerindeki şahsıma yöneltilen iddialar tümüyle gerçek dışıdır. Bugüne kadar herhangi bir iş insanı veya başka bir kişi adına, yargıya intikal etmiş bir konuda hiç kimseden açık veya örtülü hiçbir talebim olmamıştır, bugünden sonra da olmayacaktır."

"Cumhurbaşkanı'nı ve Türk Mahkemelerini Zan Altında Bırakmaktadır"

Akşener, iddiaların sadece kendisini değil, aynı zamanda bağımsız Türk mahkemelerini ve Cumhurbaşkanı'nı da zan altında bıraktığını belirterek, şöyle devam etti:

"İsmail Saymaz'ın bu gerçek dışı iddiası sadece şahsımı değil, aynı zamanda bağımsız Türk mahkemelerini ve Sayın Cumhurbaşkanı'nı da zan altında bırakmaktadır."

"Ofis Açmadım, Açmayı da Planlamıyorum"

İsmail Saymaz'ın sosyal medya hesabından yaptığı bir diğer paylaşımda, Akşener'in Çankaya'da bir ofis tuttuğu iddiasına da değinen Akşener, bu iddianın da tamamen gerçek dışı olduğunu vurguladı. Akşener, şunları söyledi:

"Sosyal medyada bilgi kirliliği oluşturan gerçek dışı bir paylaşımdır. Ofis açıp açmadığımı bu kadar çok merak edenleri aydınlatmak isterim ki Türkiye'nin herhangi bir yerinde, herhangi bir amaçla bir ofis açmadım. Şimdilik böyle bir planlama içerisinde de değilim. İlerleyen aşamada eğer ki bu yönde bir kararım olursa bunun da kamuoyu ile paylaşılmasını bizzat kendim sağlarım."

"Gazetecilik Mesleğinin İtibarı Açısından Üzücü"

Akşener, Saymaz'ın iddialarının habercilik anlayışından uzak dedikodular olduğunu belirterek, gazeteciliğin evrensel ilkeleri çerçevesinde tarafsız, şeffaf, dürüst davranmaya ve ciddi, dengeli, sorumlu bir bakış açısıyla haber yapmaya davet etti. Akşener, açıklamasının sonunda hukuki yollara başvuracağını da duyurdu:

"Gazetecilik mesleğinin itibarı açısından oldukça üzücü olan bu açıklamalarından ötürü İsmail Saymaz'a haberciliğin evrensel ilkeleri çerçevesinde tarafsız, şeffaf, dürüst davranmaya ve ciddi, dengeli, sorumlu bir bakış açısıyla haber yapmaya davet ediyorum. Yukarıda ifade ettiğim konular hakkında en kısa zamanda hukuki yollara başvuracağımın da bu vesileyle bilinmesini isterim."

"Tekzip Yayınlanmasını Rica Ediyorum"

Akşener, açıklamasının son bölümünde, hakkındaki dedikodu ve yanlış bilgilerin yayılmasının önlenmesi için bu açıklamasının tekziben yayınlanmasını rica etti. Akşener'in bu çağrısı, kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.