Memur-Sen Konya’dan Memleket’e ziyaret

Memur-Sen Konya’dan Memleket’e ziyaret

Memur Sen Konya İl Başkanı Nazif Karlıer ve yöneticileri Memleket Gazetesi’ni ziyaret ettiler

Memur Sen Konya İl Temsilcisi Nazif Karlıer beraberinde Memur Sen İl Başkan Yardımcıları Ömer Faruk İşbitirici ve Melike Emeksiz, İl Sekreteri Ali Koç, Eğitim Bir-Sen Şube Başkan Vekili Harun Koçaker, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Adem Alemdar’ı ziyaret ettiler. İl Temsilcisi Nazif Karlıer, ziyarette Konya’daki çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

 

Karlıer, konuşmasında 5. Dönem Toplu Sözleşmeyle ilgili olarak da anlaşmaya varılamaması hakkında üzüntü duyduklarını söyledi. Memur-Sen Konya İl Temsilcisi Nazif Karlıer, “Kamu işverenin toplu sözleşme masasına sunduğu ve kamuoyuna duyurduğu teklif; gecikmeyi unutturacak kadar vahim bir içeriğe ve eksikliklere sahip. Kamu işvereninin teklifi; 'teklif gecikti' siteminin ve tepkisinin ötesinde 'teklif geçiştirildi', 'masa önemsizleştirildi' ve 'alın terimiz değersizleştirildi' tespitlerini ifade etmeyi ve buna dayalı tepkileri hayata geçirmeyi hem gerekli hem de haklı hale getirmiştir. Onun için masayı işletme noktasında elimizden gelen gayreti gösterdik. Sonuna kadar müzakere yürüttüğümüz, masayı zorladığımız, kamu görevlilerinin haklı beklentilerine cevap üretmek, kazanım üretmek, onları rahatlatmak için sonuna kadar bu anlamda teşkilat istişaremizle ortaya koyduğumuz refleksleri hiç esirgemediğimiz bir toplu sözleşme süreci uyuşmazlıkla sonuçlanmıştır ve hakem heyetine gidecektir. Genel Merkezimiz ve Genel Başkanımız Ali Yalçın da bu konuda gerekli açıklamayı yapıyor. Hakem süresince de çalışmalarımız sürecek” dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu söyleyen Alemdar, Başkan Karlıer ve ekibine çalışmalarında başarılar diledi. Öte yandan ziyarette gazetemiz Haber Müdürü M. Ali Elmacı da hazır bulundu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.