Masal bebeğe devlet eli uzandı

Masal bebeğe devlet eli uzandı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde görme engelli olarak dünyaya gelen 4 aylık Masal bebeğin tedavi masrafları devlet tarafından karşılanacak- AK Parti Muğla Milletvekili Öztürk:- "Devletimizin güçlü eli Masal bebeğin yanında, olmaya da devam edecek"- Anne Özdem

MUĞLA (AA) - AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk,Marmaris ilçesinde yaşayan, gözleri görmeyen 4 aylık Masal bebeğin masraflarının devlet tarafından karşılanacağını ve kornea nakli ameliyatı olacağını bildirdi.

Mevsimlik işçi olarak çalışan Özdemirezeroğlu ailesinin 4 aylık görme engelli kız çocukları Masal için yardım çağrısına AK Parti Muğla Milletvekili Öztürk'ten destek geldi.

Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçim sıkıntısı yaşayan ve maddi imkanları bebeklerinin ameliyatı için el vermeyen ailenin yardım çağrısına kayıtsız kalamadığını belirtti.

Masal bebeğin ameliyat ve yol masrafları için gerekli görüşmeleri ilgili birimlerle yaptıklarını anlatan Öztürk, harcamaların devlet tarafından karşılanacağını söyledi.

-"Tedavisine hemen başlanacak"

Hastane, il sağlık müdürlüğü, valilik ve aileyle gerekli görüşmeleri yaptıklarını, Masal bebeğin tedavisine hemen başlanacağını dile getiren Öztürk, "İzmir'de Masal bebeğin ameliyat olacağı hastaneyle görüştük. İl Sağlık Müdürlüğümüz koordinasyonuyla ulaşım da sağlanacak. Devletimizin her birimi Masal bebeğin görmesi için üzerine düşeni yapacak. Muğla valiliğimiz de her türlü desteğe hazır. Masal bebeğin sağlığına kavuşması için tüm birimler seferber. Devletimizin güçlü eli Masal bebeğin yanında, olmaya da devam edecek." dedi.

Öztürk, Masal bebeğin sağlığına kavuşması için ellerinden geleni yapacaklarını ve gelişimini bizzat da takip edeceğini kaydetti.

Anne Mirgül Kalbeeva Özdemirezeroğlu da milletvekili Öztürk'ün Masal'ın sağlık durumuyla bizzat ilgilendiğini ifade etti.

Masal'ın ameliyat ve yol masraflarının devlet tarafından karşılanacağı için sevinçli olduğunu dile getiren Özdemirezeroğlu, "Devletimizden Allah razı olsun. Bize sahip çıktılar. Kızımın görmesi için artık umudumuz var. Özellikle milletvekilimiz Nihat Öztürk'e çok teşekkür ediyorum. Devletimiz iyi ki var. Devletimiz iyi ki güçlü." diye konuştu.

Dört ay önce dünyaya görme engelli olarak dünyaya gelen Masal bebeğin annesi, maddi imkansızlar nedeniyle kızının ameliyatı için yardım çağrısında bulunmuştu.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı