Markantalya AVM ve Isparta Meydan AVM satışa çıkarıldı

Markantalya AVM ve Isparta Meydan AVM satışa çıkarıldı

Ekonomik krizin etkileriyle bazı gayrimenkullerin satışı gündeme geliyor. Bulundukları şehirlerin en büyükleri arasında yer alan iki AVM'nin satışa çıkarılması ise herkesi şaşırttı.

Türkiye'nin iki büyük şehrinde bulunan dev iki AVM satışa çıkarıldı. Antalya'nın Markantalya AVM ve Isparta'nın Isparta Meydan AVM'si, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarıldı.

Markantalya ve Isparta Meydan AVM'nin ihalesi 6 Aralık'ta

İhale için belirlenen muhammen bedel 3 milyar 950 milyon TL olarak açıklandı. İhale, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle gerçekleştirilecek. İhale 6 Aralık 2023 tarihinde TMSF'nin İstanbul'daki merkezinde yapılacak.

İhaleye katılmak isteyenlerin 5 Aralık 2023 tarihine kadar teminat yatırmaları gerekiyor.

markantalyaa.jpg

Markantalya AVM'nin 250'den fazla mağazası var

Markantalya AVM, Antalya'nın en büyük alışveriş merkezi. 2008 yılında açılan AVM'de 250'den fazla mağaza, 10 sinema salonu, 1200 araçlık otopark bulunuyor.

Isparta Meydan AVM'nin 100'den fazla mağazası var

Isparta Meydan AVM ise 2010 yılında açılan bir alışveriş merkezi. AVM'de 100'den fazla mağaza, 6 sinema salonu, 1000 araçlık otopark bulunuyor.

meydan.jpg

Satış kararı, ekonomik krizin etkileriyle bazı gayrimenkullerin satışı gündeme gelmesinin ardından geldi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler