Mardin'de "Harire Şenliği" düzenlendi

Mardin'de "Harire Şenliği" düzenlendi

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaman:- "Hem Büyükşehir hem de ilçe belediyelerinin bütçeleri sadece ve sadece gençlerimiz, kadınlarımız, engellilerimiz ve bütün hemşehrilerimiz için harcanıyor"

MARDİN (AA) - İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi "Harire Şenliği" düzenledi.

Mardin Cumhuriyet Meydanı'ndaki şenlikte, vatandaşlar çeşitli gösteri ve konserlerle eğlendi. Belediye ekipleri, kazanlarla Mardin'e özgü, üzüm ve undan yapılan harire tatlısı hazırladı.

Şenlikte, Belediye Başkan Vekili ve Vali Mustafa Yaman, vatandaşlarla halay çekti, katılımcılara harire tatlısı ikram etti.

Yaman, 11 ay önce göreve başladıkları günden bu yana vatandaşlara hizmet için çalıştıklarını söyledi.

Bu yönde çalışmaya devam edeceklerini dile getiren Yaman, şunları kaydetti:

"Hem Büyükşehir hem de ilçe belediyelerinin bütçeleri sadece ve sadece gençlerimiz, kadınlarımız, engellilerimiz ve bütün hemşehrilerimiz için harcanıyor ve harcanacak. Bu şehrin morale ihtiyacı vardı, 11 aydır da bunu sağlamaya çalışıyoruz. Bu şehri şenlik havasında, size danışarak hep birlikte yönetiyoruz ve yönetmeye devam edeceğiz. Bundan sonra da sizin inançlarınıza, gelenek ve göreneklerinize, adetlerinize uygun programlar devam edecek. Her şey sizin için olacak."

AA

Kaynak:Haber Kaynağı