Maçın ardından

Maçın ardından

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Üzülmez:"Ümraniyespor karşısında söylediklerimizi saha içerisinde uygulayan çok iyi bir oyuncu grubu vardı"- Ümraniyespor Teknik Direktörü Bektaş:"Hakem bugün maçı istediği yere getirdi. Bugün sadece skora üzüldük"

RİZE (AA) - TFF 1. Lig'in 16. haftasında sahasında Ümraniyespor'u 4-0 mağlup eden Çaykur Rizepsor'un teknik direktörü İbrahim Üzülmez, Ümraniyespor karşısında sahada doğru işler yapan oyuncu topluluğu olduğunu, bunun da galibiyeti getirdiğini söyledi.

Üzülmez, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, hak ettikleri bir galibiyet aldıkları için mutlu olduklarını belirtti.

Rakibe göre saha içerisinde daha fazla isteyen, üreten bir görüntü içerisinde olduklarının altını çizen Üzülmez, "Çok doğru bir yerleşim oyunu oynadık. İkinci yarıda değerlendirdiğimiz pozisyonları, ilk yarı değerlendirebilseydik farklı sonuç ortaya çıkarabilirdi. Oyuncuların üzerinde baskı var. 'Açık ara şampiyon olur' söylentileri doğru değil. Oynanmadan kazanılmaz." dedi.

Maç öncesinde soyunma odasında toplantının beş dakika sürdüğüne değinen Üzülmez, "Onlara üzerilerindeki baskıyı atmalarını ve kaliteli oyuncular olduklarını söyledim. Ümraniyespor karşısında söylediklerimizi saha içerisinde uygulayan çok iyi bir oyuncu grubu vardı. Herkesin verdiği mücadele taktire şayan." diye konuştu.


- Ümraniyespor cephesi


Ümraniyespor Teknik Direktörü Bayram Bektaş, maçı izlemeyenlerin 4-0'lık skoru görünce çok net bir skor olarak değerlendirebileceğini kaydetti.

İlk yarı varlık gösteremediklerini buna rağmen gol yemeden bitirdiklerine değinen Bektaş, "İkinci yarı üstüne koyarak golü bulmaya çalışırken, orta sahada verilmeyen faul bariz golü getirdi. Hakemin gözü önünde oldu. Maçın kırılma anıydı. Çaykur Rizespor'un bu kadar korunmasına gerek yok. Rizespor'un büyüklüğüne gölge düşürüyorlar. Hakem bugün maçı istediği yere getirdi. Bugün sadece skora üzüldük. Rizespor'un bunlara ihtiyacı yok." şeklinde konuştu.

Ümraniyespor olarak kendi eksiklerine de bakacaklarının altını çizen Bektaş, "Sahada gerçek bir Ümraniyespor yoktu. Kendi adımıza sahada etkili olamadık. Yan faktörler aleyhinize olunca kurtuluşunuz yok. Rizespor'u tebrik ediyoruz. Her şeyi hakeme bağlamak da doğru değil. Eksiklerimizi görmek adına önemli. Bazı bölgelerde aksamaları net gördük. Hakkımızla buraya kadar geldik. İnşallah bundan sonra da böyle olur." ifadelerini kullandı.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı