KTO Başkanı Selçuk Öztürk, En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesine giren Konyalı firmaları tebrik etti

KTO Başkanı Selçuk Öztürk, En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesine giren Konyalı firmaları tebrik etti

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan 2021 yılında Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesine giren Konyalı firmaları tebrik etti.

Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan 2021 yılında Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesine giren Konyalı firmaları tebrik etti.

İstanbul Sanayi Odası, 2021 yılı Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu (İSO 500 - 2021) araştırması sonuçlarını açıkladı. Konya’dan 7 firma listeye girdi.

İSO 500 – 2021 sonuçlarını değerlendiren Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, “Listede; Konya Şeker 64. sırada, Eti Alüminyum 114. sırada, AYD Otomotiv Endüstri 184. sırada, Panagro Tarım Hayvancılık 237. sırada, Enka Süt 426. sırada, Ova Un 483. sırada, TÜMOSAN Motor 493. sırada yer aldı.

Türkiye’nin 2021 yılında sanayi sektörü yüzde 16,58 büyüme kaydetmiştir. Küresel salgın ile birlikte tüm dünya ekonomilerinde küçülme yaşandığı bir dönemde sanayi kuruluşlarımızın özverili ile çalışması 2021 yılında Türkiye ekonomisi yüzde 11 oranında yüksek bir büyüme kaydetmiştir. 2022 yılının ilk çeyreğinde de Türkiye yüzde 7,3 oranında büyümüştür. Bu büyüme de özel sektörümüzün ve sanayimizin büyük payı bulunmaktadır. Konya ekonomisinde sanayi sektörünün payı her geçen yıl artmaktadır. Bunla birlikte 3 milyar seviyesine çıkan ihracatımız, ihracatçı firma sayımızdaki artış, istihdam artışımız Konya’nın daha fazla sayıda en büyük 500 listesine girebilecek sanayi kuruluşu çıkarma potansiyeline sahip olduğunu göstermektedir. İlerleyen dönemlerde Konya’nın daha fazla firması ile listede yer alacağına inancımız tamdır. Türkiye'nin en büyükleri arasında yer alarak gurur duymamıza vesile olan firmalarımızın yöneticilerini, tüm çalışanlarını tebrik ediyor, şehrimiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağladıkları için teşekkür ediyorum.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum