KTO Başkanı Öztürk Konya'nın ilk altı aylık ihracat rakamlarını açıkladı

KTO Başkanı Öztürk Konya'nın ilk altı aylık ihracat rakamlarını açıkladı

KTO Başkanı Selçuk Öztürk, "Konya’nın yılın ilk yarısında ihracatı %9,68 artarak 1.609 Milyar Dolara ulaştı. 2022'nin ikinci yarısında da hedeflerimiz için tüccar ve sanayicilerimizle işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğiz" dedi

Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, Konya'nın 2022 yılının ilk yarısındaki ihracat rakamlarını paylaşarak, "2022'nin ikinci yarısında da hedeflerimiz için tüccar ve sanayicilerimizle iş birliği içinde çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

KONYA'NIN İHRACATI HAZİRAN'DA DA ARTTI

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 2022'nin Haziran ayı dış ticaret verilerini açıkladı. Türkiye'de Haziran ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 18,5'lik artışla 23,4 milyar dolar ihracat gerçekleşti. 61 ilin ihracatını artırdığı Haziran'da Konya'nın ihracatı yüzde 2,19 artarak 279,1 milyon dolar oldu. Haziran ayı rakamlarına göre Konya'nın yılın ilk yarısında ihracatı yüzde 9,68 artarak 1.609 milyar dolara ulaştı.

GEÇEN YILIN AYNI DÖNEMİNE GÖRE YÜZDE 9,68 İHRACAT ARTIŞI

İhracat rakamlarını değerlendiren KTO Başkanı Selçuk Öztürk, "Haziran'da Konya'nın ihracatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2,19 artarak 279 milyon 178 bin Dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu rakama göre Konya il bazında genel ihracattan yüzde 1,33 pay almıştır. 2022 yılı ilk altı aylık ihracat rakamımız da 1 milyar 609 milyon dolar olmuştur. Ocak - Haziran döneminde ihracat geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,68 artış göstermiştir. Emeği geçen tüm tüccar, sanayici ve dış ticaret çalışanlarımızı tebrik ediyorum. 2022'nin ikinci yarısında da hedeflerimiz için tüccar ve sanayicilerimizle iş birliği içinde çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Resim

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler