Koya'da orman yangınına karşı önlem! Seydişehir’de piknik, düğünlerde maytap ve havai fişek yasak

Koya'da orman yangınına karşı önlem! Seydişehir’de piknik, düğünlerde maytap ve havai fişek yasak

Yaşanan orman yangınlarının ardından İçişleri Bakanlığı'nın, 'Orman Yangınları' genelgesi çerçevesinde Konya Seydişehir'de Kuğulu Park haricinde ormanlık alanlarda pikniğe yasak geldi. Ayrıca düğünlerde maytap, havai fişek atılması da yasaklandı

Marmaris'te günlerdir süren orman yangınının ardından olası yangınlara karşı önlemler artırıldı. Konya'nın Seydişehir ilçesinde Kuğulu Park haricinde ormanlık alanlarda piknik yapılması yasaklandı. Ayrıca düğünlerde maytap ve havai fişek atılması da yasaklandı.

Yaşanan orman yangınlarının ardından İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü'nün, "Orman Yangınları" konulu genelgesi çerçevesinde Seydişehir Kaymakamlığında İlçe Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu tarafından alınan karar ile Kuğulu Park mesire alanı haricinde ormanlık alanlarda mangal, semaver yakılması, ormanlık alanlarda gezi ve piknik yapılması ile düğünlerde maytap, havai fişek atılması yasaklandı.

KUĞULU PARK MESİRE ALANINDA HARİÇ PİKNİK YASAK

Seydişehir İlçe Kaymakamı Deniz Pişkin yaptığı açıklamada, "İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü'nün, Orman Yangınları konulu genelgesi çerçevesinde İlçe Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu toplantısını ilgili kurumların katılımı ile gerçekleştirdik. Toplantı sonrası ilçemiz geneli alınan kararlar gereği ilçede tüm ormanlık alanlarda piknik ateşi, mangal, semaver ve benzeri yakılmasının yasaklanması, sadece Kuğulu Mesire Alanında mangal, semaver yakılmasına izin verilmesine, ormanlık alanlara gezi, piknik vb. amaçlarla giriş çıkışların yasaklanmasına, tüm ilçemizde kontrollü veya kontrolsüz anız yakılmasının yasaklanmasına, tüm ilçemiz genelinde havai fişek, maytap vb. patlayıcı maddelerin kullanılmasının yasaklanması kararlarına oy birliği ile karar verilmiştir. Vatandaşlarımızın her konuda olduğu gibi bu konuda da hassasiyetle davranmalarını ve kurallara uymalarını önemle rica ediyorum" ifadeleri kullanıldı.

Koya'da orman yangınına karşı önlem! Seydişehir’de piknik, düğünlerde maytap ve havai fişek yasak

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler