Kovid-19 denetiminde vatandaşa 'indir şu ayaklarını' diyen Kaymakam hakkında soruşturma açıldı

Kovid-19 denetiminde vatandaşa 'indir şu ayaklarını' diyen Kaymakam hakkında soruşturma açıldı

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Çerkezköy ilçesi kaymakamı Atilla Selami Abban hakkında, Kovid-19 denetimi yaptığı esnada vatandaşla girdiği bir diyalogla ilgili olarak işlem başlatıldığını duyurdu

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban hakkında Kovid-19 denetiminde vatandaşla girdiği diyalog nedeniyle soruşturma başlatıldığını açıkladı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban hakkında soruşturma açıldığını duyurdu. İnce, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"İçişleri Bakanlığı olarak kamu düzeninin tesisi amacıyla yürüttüğümüz birçok önemli görevin yanı sıra salgın hastalıkla mücadele sürecinde salgının yayılımını önlemek için başta denetim faaliyetleri olmak üzere sahada etkin bir şekilde görev icra edilmektedir. Korona virüs salgınına dair denetim faaliyetleri vali ve kaymakamların koordinesinde ve bizzat iştiraki ile başarıyla sürdürülmekle birlikte zaman zaman sürecin getirdiği olumsuz davranışlara da üzülerek şahit olunmaktadır. Bu kapsamda, Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirlere aykırı davrandığı açıkça belirli olan bir işyerine görevinin gereği olarak müdahale ederken tasvip etmediğimiz bir diyaloğa giren Kaymakamımız hakkında ilgili birimlerimizce gerekli soruşturma başlatılmıştır."

Olay

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, ilçede koronavirüs denetimi yaparken, dışarıdan gördüğü işletmenin içerisine gererek Covid-19 tedbirlerini ihlal ettiği gerekçesiyle işlem yapılmasını istemiş, bu esnada masada oturan vatandaşla girdiği diyalogda "İndir şu arka ayağını" ifadesini kullanmıştı... Kaymakam Abban daha sonra görevlilere işyerinin kapatılması talimatını vermişti.

Kovid-19 denetiminde vatandaşa 'indir şu ayaklarını' diyen Kaymakam hakkında soruşturma açıldı

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.