Koronavirüs salgını nedeniyle teselli sezonu yapmak zorunda kalan Antalya'da en çok turistin geldiği ilçe belli oldu

Koronavirüs salgını nedeniyle teselli sezonu yapmak zorunda kalan Antalya'da en çok turistin geldiği ilçe belli oldu

Koronavirüsün ekonomiye verdiği zararların en büyük örnekleri arasında Türkiye'de Antalya en başı çekiyor. Bacasız fabrikalar bu turizm sezonunda istediğini alamadı ancak 2 milyon turistle telafi sezonu yaptı. Antalya'da en çok ilgi ise Kemer'e oldu.

Koronavirüs salgınında aldığı önlemlerle Türkiye'ye örnek olan yabancıların radarında olan Antalya'da turizm sezonu adeta telafi sezonuyla kapandı. Antalya'nın Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, turizm sezonunda ilçedeki otellerin yüzde 95’inin açıldığını belirterek, Antalya bölgesinde en fazla turist ağırlayan ilçe olduklarını söyledi.

Kemer Yöresel Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz da, “Antalya’ya gelen turistin takribi yüzde 70’ini Kemer bölgemiz ağırladı” ifadesini kullandı.

Kemer Belediye Başkanı ve aynı zamanda Kemer Yöresel Tanıtım Vakfı (KETAV) başkanlığını yürüten Necati Topaloğlu, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla Kemer ilçesindeki Ulusoy Kemer Holiday Clup Otel’de Antalyalı gazetecilerle bir araya geldi.

Otel Müdürü, KETAV Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz’ın da katıldığı toplantıda ilçedeki turizm sezonuna ilişkin bir değerlendirmede bulunan Başkan Topaloğlu, koronavirüs (Covid-19) pandemisine rağmen Kemer’in iyi bir turizm sezonu geçirdiğini söyledi. İlçedeki ilk otelin 5 Haziran tarihinde, diğer otellerin de güvenli turizm sertifikalarını alarak birer birer açıldığına dikkat çeken Topaloğlu, sezonda açılan otel sayısının yüzde 95 oranına ulaştığını aktardı.

Topaloğlu, otellerin sezonda iyi bir doluluk oranı yakaladığına işaret ederek, “Turizmciler, pandemiye rağmen başarabileceklerini bir kere daha gösterdi. Biz de turizmcilere üzerimize düşen konularda desteğimizi sağladık. Kemer olarak Antalya bölgesinde en fazla turist ağırlayan ilçe olduk. Hiçbir olumsuzluğumuz da olmadı. Bu konuda kaymakam beyin başkanlığındaki İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararları hem yerli hem yabancı turistlerimizle birlikte uyguladık ve buradan başarıyla çıktık. Arkadaşlarımız bu yılki zorlukları aştılar, gelecek yıl pandemi devam etse bile çıtayı yükselterek devam edeceklerdir” ifadelerini kullandı.

KETAV Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz da, pandemi döneminde turizm sezonunun açılmasını ve böyle bir sezonda ulaşılan rakamların olağanüstü olduğunu ifade etti. Yorulmaz, şunları söyledi:

* Tüm Antalya ve Kemer olarak biz bu seneyi pandemi döneminde bir test yılı olarak gördük ve bu testten de başarıyla geçtik.

* Önümüzdeki senenin bir provası oldu bizim için. Çünkü bu pandemi süreci bir anda hayatımızdan çıkmayacak.

* Bu süreçte de misafirlerimizi memnun ederek ülkelerine dönmelerini sağlamak, önümüzdeki yılların yatırımı anlamında bizim için önemliydi. Kemer için ilk sezona açılan destinasyon diyebiliriz.

* Otellerin yüzde 95’i açıldı. Antalya’ya gelen turistin takribi yüzde 70’ini Kemer bölgemiz ağırladı. Bu anlamda ciddi bir test oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler