“KOP Eğitim Akademisi" projesinde imzalar atıldı

“KOP Eğitim Akademisi" projesinde imzalar atıldı

Konya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karatay Belediyesi işbirliği ile yürütülecek olan “KOP Eğitim Akademisi Projesi”nin protokolü imzalandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOP Bölge Kalkınma İdaresi’nin KOP Sosyal Gelişim Programı (KOP SOGEP) kapsamında desteklediği Konya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karatay Belediyesi işbirliği ile yürütülecek olan “KOP Eğitim Akademisi Projesi”nin protokolü imzalandı.

Yenilikçi bir yaklaşım ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu Hedeflerine uygun olarak hazırlanan projenin imzaları Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı ve Konya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Servet Altuntaş tarafından atıldı.

img_2166.jpg

PROJENİN DETAYLARI

 Karatay ilçesinde eğitim öğretimin bütün sürecini birbiriyle uyumlu ve birbirini destekleyen bir biçimde iyileştirilmesiyle öğrencilerin bu süreçlerden daha verimli şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 hedefleri arasında da yer alan “Tasarım ve Beceri Atölyeleri” ile diğer atölyelerin oluşturulacağı bir merkez kurulacak.

 Dezavantajlı grupların oldukça fazla olduğu Karatay ilçesinde Karatay Belediyesi tarafından tahsis edilen bir binada kurulacak olan merkez ile eğitimde fırsat eşitliğinin önceliklendirilmesi, dezavantajlı öğrencilerin desteklenmesi, öğretmenlerin ve çocukların çağdaşları ile rekabet edebilecek becerilerle donanmaları hedefleniyor.

 KOP Eğitim Akademisi isminin verileceği merkezde; 21. yüzyıl becerileri, yükseköğretim alanları ile teknoloji, bilim, tarih, sanat, kültür, spor, kodlama, geleneksel çocuk oyunları, teknoloji-medya okuryazarlığı, kariyer planlama, rehberlik-aile danışmanlığı ve yaşam becerileri odaklı 10 atölye kurulacak.

 

• Proje aynı zamanda bir “Öğretmen Akademisi” olarak öğretmenlerin kendilerini geliştirebileceği, hizmet içi eğitimlerin yapılabileceği bir merkez olacak.

 

• Karatay Belediyesi tarafından tahsis edilen bina yer alacak olan “KOP Bebek ve Çocuk Kütüphanesi” ile de vatandaşların ve çocukların rahatlıkla gelebileceği, faydalanabileceği bir merkez olması hedefleniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.