KOP Başkanlığına atanan Mahmut Sami Şahin kimdir?

KOP Başkanlığına atanan Mahmut Sami Şahin kimdir?

Mahmut Sami Şahin KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’na Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile atandı. Konya ve Karaman'ın yakından tanıdığı iş adamı son yerel seçimlerde Şahin AK Parti’den Karaman Belediye Başkan adayı olmuştu. Mahmut Sami Şahin kimdir?

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’na Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Mahmut Sami Şahin atandı. İşadamı Şahin geçtiğimiz yerel seçimlerde AK Parti’den Karaman Belediye Başkan adayı olmuştu.

Mahmut Sami Şahin Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın imzasıyla,  Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına getirldi. Peki, Mahmut Sami Şahin kimdir? İşte, Mahmut Sami Şahin hakkında merak edilenler.

Mahmut Sami Şahin kimdir?

Mahmut Sami Şahin, 1971 yılında Karaman'da dünyaya geldi. Mahmut Sami Şahin, 1982'de Gazi Mustafa Kemal İlkokulu’ndan mezun oldu, 1989 yılında Karaman İmam Hatip Lisesi'nde eğitimini aldı.

Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü 1993 yılında bitirdi ve aynı Üniversitede yüksek lisansını tamamlayarak Makine Yüksek Mühendisi oldu.

1992-1993 döneminde S.Ü. Eğitim Fakültesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldı. Karaman'da bir süre devlet memurluğu görevinden sonra: özel sektörde makine imalat ve hidrolik otomasyon sektörlerinde yönetici olarak çalıştı. 1998 yılında kendi firması olan Simya Hidrolik Otomasyon Ltd. Şirketini kurdu. 2000 yılında Karaman ve Konya'da otogaz dönüşüm ve projelendirmeleri yaptı.

2015 yılında kurulan Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi Teknopark Yönetici A Ş kurucu şirket ortağı ve yönetim kurulu üyesi oldu. TÜBİTAK MAM Robotik Kümelenme Grup üyesi ve KOP bölgesi İNNOPARK KOBİ Mentör Projesi komite üyesidir. TÜBİTAK ve Konya İnnopark A Ş. de proje değerlendirme panelisti olarak görev yapmaktadır. 2010 yılında Ak Parti Meram İlçe teşkilatında yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladı ve Ar-Ge'den sorumlu Başkan Yardımcılığı ve İlçe Sekreterliği görevlerinde bulundu. 2014 yerel seçimlerinde AK Parti'den Meram Belediyesi Meclis üyesi seçildi ve aynı zamanda Büyükşehir Meclis Üyesi oldu.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar

Meram Belediye Başkan Vekilliği, İmar Komisyonu Üyeliği, Yerel Kalkınma Komisyonu Başkanlığı ve Büyükşehir Encümen Üyeliği yaptı. Beş yıldır Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliği ve AK Parti Büyükşehir Meclis Grup Başkan Vekilliği görevlerini yürütmektedir. Değişik sivil toplum kuruluşlarında aktif görev aldı ve sosyal faaliyetler içinde bulundu. MMO, KIZILAY, MÜSİAD, KSO, KTO ve Selçuk Üniversitesi Mak. Müh. Bölümü Sanayi Danışma Kurulu üyelikleri bulunmaktadır. Karaman ve Konya'da yatırımları devam etmekte olan Mahmut Sami Şahin halen kendi şirketinde Genel Müdür olarak görev yapmakta. Mahmut Sami Şahin evli ve 4 çocuk babasıdır.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Mahmut Sami Şahin dahil, gülümseyen insanlar

Son olarak, Mahmut Sami Şahin, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın imzasıyla, 30.01.2021 tarihinde Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına atandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler