Konya'nın 'yeni bedesten'inde çalışmalar tamam! Başkan Altay Mevlana ve Altın Çarşı'da açılış için tarih verdi

Konya'nın 'yeni bedesten'inde çalışmalar tamam! Başkan Altay Mevlana ve Altın Çarşı'da açılış için tarih verdi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Mevlana Çarşı ve Altın Çarşı’da son noktaya gelindi. İnşallah Kurban Bayramı'nda tamamlanarak açılmış olacak" dedi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2020 yılında bölgeyi kentsel dönüşüm alanı ilan etmesiyle başlayan Mevlana Çarşısı ve Altın Çarşı kentsel dönüşüm alanında çalışmaların tamamlandığını belirterek, Kurban Bayramı'nda açılacağını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte tarihi dokuya uygun şekilde yürüttüğü Mevlana Çarşısı ve Altın Çarşı’daki dönüşüm çalışmaları tamamlanmak üzere.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya İl Başkanlığı’nın Aziziye Kültür Merkezi’nde düzenlenen 76. İl Danışma Meclisi Toplantısında açıklamalarda bulundu.

Uğur İbrahim Altay, merkez ve 28 ilçede yatırım ve çalışmaları sürdürdüklerini belirterek, Konya’nın belediyecilik manasında Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisi olduğunu söyledi.

Başkan Altay konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Mevlana Çarşı ve Altın Çarşı’da son noktaya gelindi. İnşallah Kurban Bayramı'nda tamamlanarak açılmış olacak. Eski Sanayi ve Karatay Sanayi’nin dönüşümü ile ilgili süreci de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ ile birlikte yürütüyoruz. Dükkânlarımızın yapımı devam ediyor. Yine Konya'da çok önemli bir gündem olan ağır bakımla ilgili süreçte de imzalarda son aşamaya geldik. Ağır bakımın taşınması ile ilgili süreci de en kısa zamanda başlatmak istiyoruz. Selçuklu ilçemizdeki cephaneliğin taşınması ile ilgili süreç devam ediyor. Çumra bölgesine yeni bir cephanelik inşa ediyoruz. Tüm bu hizmetleri yaparken bir taraftan da hizmetlerimizi en ucuz bir şekilde sunmak için çaba sarf ediyoruz. 30 büyükşehir içerisinde en ucuz ulaşımı biz gerçekleştiriyoruz. Hep birlikte Konya'ya hizmet etmek için çaba sarf ediyoruz.

9.jpg

KONYA TÜRBE ÖNÜ KENTSEL YENİLEME PROJESİ'NDE SON DURUM
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, tarihi dönüşümün devam ettiği alanda incelemelerde bulundu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türbe Önü Kentsel Yenileme Projesi çerçevesinde yeniden ihya edilen ve Konya tarihinin en önemli dönüşüm projelerinden olan Mevlana Çarşı ve Altın Çarşı’daki dönüşüm projesinin tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

Konya’nın tarihi misyonuna ve dokusuna uygun bir çalışma yaptıklarını kaydeden Başkan Altay, “Şehrimize değer katacak tüm projelere destek veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum ve Genel Başkan Yardımcımız Leyla Şahin Usta başta olmak üzere milletvekillerimize, İl Başkanımıza, belediye başkanlarımıza ve teşkilatımıza teşekkür ediyoruz. Şehrimizin yarınları için el ele vererek var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

99.jpg

999.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler