Konya'nın tanıtımına katkı sağladık

Konya'nın tanıtımına katkı sağladık

AB projeleri Erasmus kapsamında Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 25 Mart 29 Mart tarihleri arasında İtalya’dan 2 Öğretmen,6 Öğrenci,İspanya’dan 2 Öğretmen, 5 Öğrenci ve Romanya’dan 2 Öğretmen, 6 Öğrenciyi ağırlayacak.

AB projeleri Erasmus kapsamında 2018-1-ITO2-KA229 -048178 numarası ile kabul edilen KA229 kültür projesi kapsamında Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 25 Mart 29 Mart tarihleri arasında İtalya’dan 2 Öğretmen,6 Öğrenci,İspanya’dan 2 Öğretmen, 5 Öğrenci ve Romanya’dan 2 Öğretmen, 6 Öğrenciyi ağırlayacak. Proje kapsamında “Hoşgörü” konulu sunumlar yapılacak ve öğretmen öğrencilerimiz karşılıklı birbirlerini tanıma fırsatı bulacaklar. Okul Müdürü Murat Aksoy, “Erasmus Projelerini önemsiyoruz. Böyle uluslar arası projeler ile öğrencilerimiz farklı ülkelerden  gelen öğrenci ve öğretmenleri tanıma fırsatı buluyor. Ayrıca çeşitli faaliyetlerle misafirlerimiz bizi yakından tanıma fırsatı buluyorlar.” Projelerden sorumlu Müdür Yardımcısı Durmuş Akdoğan , “ Okulumuz AB projeleri konusunda tecrübelidir. Geçtiğimiz yıllarda okulumuzdan 11 akış ile 92 öğrenci 36 öğretmen projeler kapsamında , Avrupa’nın farklı ülkelerinde okullarda faaliyette bulundular ve staj çalışması yürüttüler. Yaptığımız çalışmalar ile öğretmen ve öğrencilerimiz yeni deneyimler kazandılar dedi. Proje irtibat kişisi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Özgür Kart, “Geçen sene Etwinning platformu ile İtalya ile Kurucu ortak olarak başlattığımız projemizi, Erasmus Okul Stratejik Ortaklığına çevirdik.Romanya ve İspanya okullarını’da aramıza alarak çok güzel bir projeye ocak ayında projeye başlamış olduk. İlk olarak İtalya ziyaretiyle başladığımız projemizde farklı kültürlerden, farklı dinlere mensup insanların bir araya gelerek oluşturduğu bu projede insanların bir çok şeyi paylaşabileceğini birbirlerini sevebileceğini bir aile ortamı oluşturabileceğini gördük. Öğrencilerimizle yapmış olduğumuz ziyarette dilsel, kişisel olarak geliştiklerini gördük. Okul idaresinin’de desteğiyle projelere devam edeceğimizi belirtmek isterimdiye konuştu. Ferit Hepokur-Memleket

konyanin--(1).jpeg

konyanin--(2).jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.