Konya'nın Su Altyapısı Güçleniyor

Konya'nın Su Altyapısı Güçleniyor

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, 31 ilçedeki su altyapı çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Başkan Uğur İbrahim Altay, "Konya Modeli Belediyecilik" anlayışıyla önemli yatırımlar yaptıklarını belirtti.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, şehrin su altyapısını güçlendirmek için 31 ilçede yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Konya Modeli Belediyecilik" anlayışıyla altyapı ve üstyapı yatırımlarını hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

s1.jpg

42 Bin Kilometrekarelik Alanda Hizmet

Başkan Altay, Türkiye’nin en büyük coğrafi büyüklüğüne sahip şehri Konya’da hizmet üretmenin gayreti içerisinde olduklarını vurguladı. Altay, "Konya’mızın her bir köşesinde hemşehrilerimizin daha sürdürülebilir ve temiz bir çevrede yaşamalarını arzu ediyoruz. Bu doğrultuda KOSKİ Genel Müdürlüğümüz aracılığıyla Su Şebeke Yapım Projesi kapsamında Kulu ilçemize bağlı Fatih Sultan Mahallesi’ne 8 kilometre, Kadınhanı ilçemize bağlı Beykavağı Mahallesi’ne de 3,3 kilometre uzunluğunda yeni içme suyu terfi hattı kazandırdık," dedi.

s2.jpg

11.2 Milyon Liralık Yatırım

Başkan Altay, her iki ilçede toplam 11.2 milyon liraya mal olan yeni içme suyu hatlarıyla bölge halkının daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuştuğunu belirtti. "Su altyapısını güçlendirmek şehrimiz için kritik öneme sahip. Biz de bu anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hayırlı olmasını diliyorum" diye ekledi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.