Konya'nın ayaklı kütüphanesi gazeteci İhsan Kayseri vefat yıl dönümünde kabri başında dualarla anıldı

Konya'nın ayaklı kütüphanesi gazeteci İhsan Kayseri vefat yıl dönümünde kabri başında dualarla anıldı

Konya'nın hafızalarından merhum gazeteci Mehmet İhsan Kayseri vefatının birinci yıl dönümünde kendi usulünce kabri başında anıldı. TYB Konya tarafından düzenlenen anmaya Kayseri'nin ailesi ve sevenleri katıldı

Konya basınına ve kültür dünyasına uzun yıllar hizmet eden gazeteci Mehmet İhsan Kayseri, Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi tarafından vefatının birinci yıl dönümünde düzenlenen anma etkinliğinde, sevenleri tarafından kendi usulünce kabri başında dualarla yad edildi.

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi tarafından İhsan Kayseri'nin Uluırmak mezarlığındaki kabri başında düzenlenen törene ailesinin yanında TYB Konya Şubesi Başkanı Ahmet Köseoğlu, Aydınlar Ocağı Başkanı Dr. Mustafa Güçlü, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Adem Alemdar ve Konya Eski Baro Başkanı Hasan Özen’in yanı sıra kültür ve spor camiasından isimler katıldı.

KONYA’NIN EBÜL VEFASI, KONYA’NIN HAFIZASI

İsmail Detseli, Adem Alemdar ve Muhammed Doğan’ın Aşr-ı Şerif tilaveti ve hatim duasıyla başlayan programda TYB Başkanı Köseoğlu, Kayseri’nin Konya kültürüne yaptığı katkıları dile getirerek “Konya’nın Ebül Vefası, Konya’nın hafızası ve Konya’nın ayaklı kütüphanesi olarak da anılan İhsan Kayseri ömrünün son 10 yılında Konya’ya hizmet etmiş her kim varsa kabri başında anma programları düzenlemişti. Bugün biz de onu kendi usulüyle anıyoruz. Bundan sonra da Konya kültürüne hizmeti geçenleri aynı şekilde anmaya gayret edeceğiz” dedi.

Aydınlar Ocağı Başkanı Mustafa Güçlü, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Adem Alemdar, Eski Baro Başkanı Hasan Özen, siyasetçi yazar Kamil Uğurlu, Eski Milli Bisikletçi Süleyman Okur, yazar Ali Işık ve sahaf Muhammed Doğan’da Kayseri’ye dair hatıralarını anlattı.

Anma etkinliğine Kayseri'nin eşi ve çocukları ile Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu, Karaman Belediyesi eski başkanı yazar Kamil Uğurlu, Konya Aydınlar Ocağı Başkanı Dr Mustafa Güçlü, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Adem Alemdar, Konya Barosu Eski Başkanı Avukat Hasan Özen, İletişim Fakültesi öğretim görevlilerinden Adem Demirsoy, Üçpınar eski Belediye Başkanı Ziya Kuz, sahaf ve araştırmacı Muhammed Doğan, Konya Tasavvuf Musikisi Korosu Basın Müşaviri Ramazan Bahar, gazeteci Mustafa Güden, yazarlar İsmail Detseli, Ali Işık, Saffet Yurtsever ve sevenleri katıldı.

1.jpeg4.jpeg3.jpeg2.jpeg

60bb2c25-068a-4b27-8643-e0b558551a28.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler