Konyalı lise öğrencisi Rümeysa Keleş 'Millet Olmak' temalı yarışmada Türkiye ikincisi oldu

Konyalı lise öğrencisi Rümeysa Keleş 'Millet Olmak' temalı yarışmada Türkiye ikincisi oldu

'Millet Olmak' temalı slogan yarışmasında 'Sela ile Çıktık Yola Devletimiz Baki Ola..' sloganıyla Türkiye 2.'si olan Konya Selçuklu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Rümeysa Keleş ödülünü Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan aldı

Konya Selçuklu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Rümeysa Keleş, 'Millet Olmak' temalı slogan yarışmasında 'Sela ile Çıktık Yola Devletimiz Baki Ola…' sloganıyla Türkiye 2'ncisi oldu. Rümeysa kelei törene Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve ailesiyle birlikte katıldı.

Bir 1 kişi, ayakta ve iç mekan görseli olabilir

'15 Temmuz Millî Birlik ve Demokrasi Günü' etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'Millet Olmak' Temalı Liseler Arası Afiş ve Slogan Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler Ankara’da düzenlenen törende ödüllerini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un elinden aldı.

“Milletin Yumruğu” konulu afiş çalışması ve “Bir Bayrak Altında Bir Nefesiz Biz” sloganının birinci olduğu yarışmanın kazananlarına ödüllerini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk düzenlenen törenle takdim etti.

Resim

"Millet Olmak" temalı liseler arası afiş ve slogan yarışmasında iller düzeyinde yapılan elemenin ardından birinciler değerlendirmeye alındı. Ankara'da çeşitli okullarda görev yapan görsel sanatlar ve Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerinden oluşan seçici kurul il birincileri arasından afiş ve slogan alanlarında ilk üçe giren çalışmaları belirledi. Yarışmada ilk üçe giren eserlerin sahipleri ödüllerini Milli Eğitim Bakanlığı'nda düzenlenen törende Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un elinden aldı.

Resim

Yarışmanın öğrencilerde milli birlik ve beraberlik duygusunu güçlendirmek, demokrasi bilincini geliştirmek ve pekiştirmek amacıyla düzenlendiğini ve ortaya çok başarılı işlerin çıktığını belirten Bakan Selçuk, dereceye giren öğrencileri kutladı. "Bir Bayrak Altında Bir Nefesiz Biz" sloganıyla İstanbul Zeytinburnu Şehit Büyükelçi Galip Balkan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Gülce Tezel birinci olurken, Afiş dalında Batman TOBB Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencisi Dilan Batı birinci oldu. Birinci olan slogan ve afiş çalışması ise, hatıra olarak bastırıldı.

Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve şunu diyen bir yazı 'YETİ MİL EĞİTİM ¥ * * PLANTI LONU' görseli olabilir

Slogan dalında Konya Selçuklu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Rümeysa Keleş ikinci, Tekirdağ Çorlu İMKB Fen Lisesi Öğrencisi Kübra Çakıcı üçüncü oldu. Afiş dalında ise Elazığ Çubuk Bey Anadolu Lisesi Öğrencisi Busenur Gözlü ikincilik, Sivas Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencisi Ecem Ahsen Sarıkaya üçüncülük ödülü aldı.

Resim

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.