Konyalı Bürokrat Hüsnü Tekin'in tüm yakınları koronavirüse yakalandı! Tekin'in cenaze programı da belli oldu

Konyalı Bürokrat Hüsnü Tekin'in tüm yakınları koronavirüse yakalandı! Tekin'in cenaze programı da belli oldu

Konya'nın yetiştirdiği ünlü bürokratlardan Hüsnü Tekin, koronavirüse yenik düştü. Birçok devlet kademesinde görev yapan Tekin'in cenaze programı da belli oldu

1964 yılında Konya'da doğan ve birçok devlet kademesinde görev yapan Hüsnü Tekin koronavirüse karşı verdiği savaşı kaybetti. Tekin'in vefatı şok etkisi yaratırken virüsün aile fertlerine bulaştığı öğrenildi. Tekin'in annesi, babası ve eşinin de koronavirüse yakalandığı öğrenildi.

Tekin'in cenaze programı da belli oldu. Hüsnü Tekin'in cenazesinin 22 Ekim 2020 Perşembe günü saat 11:00'de Kurtuluş Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından Kurtuluş Mezarlığı'na defnedileceği öğrenildi. 

HÜSNÜ TEKİN KİMDİR?

1964 yılında Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek Lisansını 1995 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yaptı.

1997 yılında İngiltere Exeter Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi Master Programını bitirdi. 2001 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Doktorasını tamamladı. İngiliz Kraliyet Kamu Yönetimi Eğitim Enstitüsü tarafından düzenlenen Yönetim Teknikleri Eğitimine katıldı.

Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürlüğünde Başbakanlık Uzman Yardımcılığı, Başbakanlık Uzmanlığı, Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ile Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Yönetim Kurulu Üyeliği, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) Denetim Kurulu Üyeliği ve Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 10/02/2009 tarihinde Yüksek Denetleme Kurulu Üyeliğine atandı.

26/05/2009 tarihinde vekaleten atandığı Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine 29/01/2011 tarihinde asaleten atandı. 2011 yılında 4,5 ay süreyle Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarlığı görevini vekâleten yürüttü.

29/08/2011 tarih ve 28026 sayılı 1. Mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanan 2011/2152 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcisi olarak Şeker Kurulu Başkanlığı görevine atandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler