Konya'dan İsrail'e kefenli bebeklerle kınama

Konya'da Cuma namazının ardından Mevlana Meydanı'nda bir araya gelen kadınlar, "Gazze İçin Kefenli Direniş" sloganıyla temsili bebek kefenleriyle İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına karşı çıkarak, acının altında umudu filizlendirdi.

Konya'da, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını kınamak amacıyla bir araya gelen kadınlar, Cuma namazının ardından Mevlana Meydanı'nda toplandı. "Gazze İçin Kefenli Direniş" sloganıyla gerçekleşen etkinlikte, kadınlar ellerinde temsili kefenli bebeklerle İsrail'in saldırılarını lanetledi.

k1.jpg

Mevlana Meydanı'nda gerçekleşen eylemde, kadınlar tarafından temsili bebek kefenleri ve dövizler taşınarak, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına karşı ses çıkarıldı.

k2.jpg

Kadınlar, her kefenin bir direniş sembolü, her bebekte bir özgürlük haykırışı olduğuna inanarak, acının altında umudu filizlendirmeyi amaçladıklarını vurguladı.

k3.jpg

Eylemin açılış konuşmasını yapan Erengül Karabağ, "Dilin sustuğu, kelimelerin tükendiği bir zamanda ancak sessizlik birçok şeyi anlatabilirdi.

k4.jpg

Bugün yaptığımız bu eylemde tüm dünyaya, kelimelerin kifayetsiz kaldığı, binlerce minik bedenin kefenlere sarılışının çaresizliğini, söz olmadan duyurmak için burada toplandık. Sadece vicdanlarla iletişim kurulan destansı direnişte teorilerin çöküşüne şahitlik için buradayız" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler