Konya'da taşkınlara karşı önlem! Sultan Abdülhamid Han Caddesi’ne 800 metrelik drenaj hattı

Konya'da taşkınlara karşı önlem! Sultan Abdülhamid Han Caddesi’ne 800 metrelik drenaj hattı

Konya Büyükşehir Belediyesi kentte dere ve açık kanallarda ıslah ve temizlik çalışmalarına devam ediyor. Yapımı süren Sultan Abdülhamid Han Caddesi’nde cadde genişliğinin artırılması ve olası taşkınlara karşı 800 metrelik drenaj hattı oluşturuyor

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, şehirde dere ve açık kanallarda ıslah ve temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, yapım çalışması devam eden Sultan Abdülhamid Han Caddesi’nin ikinci etabında cadde genişliğinin artırılması, yol kaplamasının zarar görmemesi ve olası taşkınlarla yağmur suyunun yol yüzeyinden uzaklaştırılması için Keçili Kanalı’nın cadde hizasında 800 metrelik drenaj hattı oluşturuyor.

TAŞKINLARA KARŞI ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Taşkın dönemlerinde su baskınlarının önüne geçmek amacıyla suların sağlıklı deşarjı açısından önemli bir işlevi yerine getiren taşkın kontrol kanallarındaki ıslah çalışmalarını da sürdüren KOSKİ, başlangıç yeri Akyokuş civarında bulunan, derivasyon kanalıyla Sille Deresi’ne bağlanan ve Aslım bölgesine mansaplanan Keçili Kanalı’nın Sultan Abdülhamid Han Caddesi kısmında 800 metre uzunluğunda drenaj hattı çalışmalarına başladı.

HEM CADDE GENİŞLETİLİYOR, HEM DE KANAL ISLAH EDİLİYOR

Yapım çalışmaları devam eden Sultan Abdülhamid Han Caddesi’nin ikinci etabında yol kaplamasının zarar görmemesi ve olası taşkınlarla yağmur suyunun yol yüzeyinden uzaklaştırılması için yapılan drenaj hattı çalışmaları kapsamında; toprak kanalın betonarme kanala çevrilerek ıslahının yapılması, bu arada yeni açılacak caddenin genişliğinin de artırılması amaçlanıyor.

KÖTÜ KOKU DA ÖNLENMİŞ OLACAK

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, çalışmayla birlikte kanal içerisinde meydana gelen su birikmesinden kaynaklı olası kötü koku ve görüntünün de önüne geçilmedi hedefleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler