Konya'da SÜ Güzel Sanatlar Fakültesi ve Kızılay'dan 'Çocuklarla Sanat Atölyesi'

Konya'da SÜ Güzel Sanatlar Fakültesi ve Kızılay'dan 'Çocuklarla Sanat Atölyesi'

Konya'da SÜ Güzel Sanatlar Resim Bölümü ve Türk Kızılay Konya Toplum Merkezi işbirliği ile düzenlenen 'Çocuklarla Sanat Atölyesi' projesinin final programı açık havada yapıldı. Etkinlikte akranları ile resim yapan çocuklar renkli görüntüler oluşturdu

Konya'da Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü ve Türk Kızılay Konya Toplum Merkezi işbirliği ile 'Çocuklarla Sanat Atölyesi' projesi gerçekleştirildi.

Hassas grupta yer alan bireylere yönelik ruh sağlığı hizmeti, sosyo-ekonomik güçlendirme, koruma ve sosyal uyum hizmeti yürüten Türk Kızılay Konya Toplum Merkezi ile Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü tarafından sosyal sorumluluk, gönüllülük ve kurumlar arası iş birliği kapsamında “Çocuklarla Sanat Atölyesi” isimli proje gerçekleştirildi.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi boyunca üniversite öğrencilerinin gönüllü olduğu ve çocuklar ile grup çalışması yapıldığı projenin final etkinliği açık alanda yapıldı.

Final etkinliğine Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Resim Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Dalkıran, Toplum Merkezi Yöneticisi Şerife Didem Yurdal Demir, Selçuk Üniversitesi Resim Bölümü Öğretim Görevlisi Mustafa Öztürk katılırken, Toplum Merkezi profesyonelleri, gönüllüler, çocuklar ve aileleri büyük ilgiyle etkinlikte yer aldı.

Özellikle akranları ile resim yapmanın çocukların psikolojik iyilik hallerini güçlendirdiği, akran ilişkilerini ve motor becerilerini geliştirdiği, ailelerin sosyal işlevselliğini artırdığı ve üniversite öğrencilerinin ise sosyal sorumluluk kapasitelerini olumlu anlamda etkilediği, uyum dinamiğini güçlendirdiği gözlemlendi.

Zarar görebilir grupta yer alan çocukların yararına olacağı ve üniversite öğrencilerinin iyilik halini artıracağı kanaatiyle işbirliğine devam edilmesi kararlaştırıldı.

img-20220615-wa0005.jpgimg-20220615-wa0008.jpgimg-20220615-wa0012.jpgimg-20220615-wa0011.jpgimg-20220615-wa0010.jpgimg-20220615-wa0007.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler