Konya'da Sirenler Hiç Susmadı: Fırtınadan Önce Neler Oldu Neler

Konya'da Sirenler Hiç Susmadı: Fırtınadan Önce Neler Oldu Neler

Konya, 1 günde birbirini izleyen felaketlerle sarsıldı. Şehirde fırtına, yangın, trafik kazası ve iş kazaları gibi birçok olay yaşanırken, itfaiye ve acil yardım ekipleri aralıksız çalıştı.

Konya, 24 Saatte Afetlerle Boğuştu: Fırtına, Yangınlar, Kazalar ve Daha Fazlası

Konya, sıcak yaz günlerinin etkisini yoğun bir şekilde yaşarken, felaketlerle dolu bir gün geçirdi. Fırtına, yangın, trafik kazaları ve iş kazalarının aralıksız yaşandığı şehirde, 31 ilçede itfaiye ve ambulans sirenleri susmadı. Özellikle yangınların çoğunun insan kaynaklı olması dikkat çekiyor.

Ereğli’de Yangın: Dinlenme Tesisinde Büyük Hasar

Günün ilk saatlerinde Ereğli’de Samet Et Dinlenme Tesisi’nde yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın, tesisin mutfağını küle çevirdi. Yangının sebebinin ihmal olabileceği üzerinde duruluyor.

konya-olay-yeri-haberi-7.jpg

Ahırlı’da Traktör Yangını

Nadir görülen olaylardan biri de Ahırlı’da yaşandı. Traktörde çıkan yangın, ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alınsa da traktör kullanılamaz hale geldi.

traktor-yangini-konya.jpg

Kulu’da Ekmeklik Yangını

Kulu’da bir ekmeklikte açıkta kalan ateşin sebep olduğu yangın, tek katlı yapının tamamen yanmasına neden oldu.

konya-olay-yeri-haberi-5.jpg

Ekin Yangınları Arttı

Kulu ve Ilgın ilçelerinde ekili arazilerde çıkan yangınlar, ciddi tarımsal kayıplara yol açtı. Kulu Kozanlı Mahallesi'ndeki yangın büyük bir ekili alanı yok ederken, Ilgın Mahmuthisar Mahallesi'nde yangın zamanında kontrol altına alındı.

konya-olay-yeri-haberi-6.jpg

Cihanbeyli ve Kulu’da Elektrik Kıvılcımları Felakete Yol Açtı

Cihanbeyli’nin Kırkışla Mahallesi'nde yüksek gerilim hattından sıçrayan kıvılcımlar ekin yangınına neden oldu. Benzer şekilde, Kulu Ömeranlı Mahallesi’nde elektrik hattından çıkan kıvılcımlar tarlada yangına sebep oldu.

konya-olay-yeri-haberi-4.jpg

Traktörler Yangına Müdahale Etti

Cihanbeyli Kırkışla Mahallesi'nde çıkan tarla yangınında köylüler traktörleriyle yangına müdahale ederek itfaiye ekiplerinin işini kolaylaştırdı.

Sarayönü’nde Fabrika Yangını

Sarayönü Ladik Mahallesi'nde bir iş yerinde çıkan yangın, ekiplerin çabalarına rağmen neredeyse tamamen yıkıldı.

konya-olay-yeri-haberi-2.jpg

Doğanın İçinde Çöplük Yangını

Taşkent Çetmi Mahallesi'nde bir çöplükte çıkan yangın ekipler tarafından kısa sürede kontrol altına alındı.

konya-olay-yeri-haberi-1.jpg

Seydişehir’de Ev Yangını

Seydişehir’de birçok olaydan biri olan ev yangını, ekiplerin zamanında müdahalesiyle büyümeden söndürüldü.

Araç Yangınları Yaygınlaştı

Meram, Karatay, Ilgın, Beyşehir ve Çumra ilçelerinde ardı ardına yaşanan araç yangınları, yetkililerin araç sahiplerine bakım konusundaki uyarılarını artırmasına neden oldu.

konya-olay-yeri-haberi-3.jpg

Ekipler Aralıksız Çalışıyor

Konya genelinde aralıksız çalışan itfaiye ve acil yardım ekipleri, bu olayların üstesinden gelmek için yoğun çaba harcıyor. Yetkililer, vatandaşların yangın güvenliği konusunda daha bilinçli ve tedbirli olmaları gerektiğini belirtiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.