Konya'da 'Sıfır Atık' seferberliği! Karatay'da en fazla atık getiren 20 kişiye bisiklet hediye! İşte tüm detaylar

Konya'da 'Sıfır Atık' seferberliği! Karatay'da en fazla atık getiren 20 kişiye bisiklet hediye! İşte tüm detaylar

Konya'da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen 'Sıfır Atık Projesi'ni destekleyen Karatay Belediyesi, 3 Haziran'a kadar en fazla atığı getiren 20 çevre dostuna bisiklet hediye edecek. İşte tüm detaylar..

Konya'da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen 'Sıfır Atık Projesi'ne en fazla desteği verenler arasında bulunan Karatay Belediyesi, doğal kaynakları korunan, çok daha sağlıklı ve temiz bir Karatay hedefiyle '1 Atık Çok Şey Değiştirir' adlı bir yarışma düzenledi. Yarışma kapsamında 3 Haziran Cuma gününe kadar en fazla atık getiren 20 çevre dostuna bisiklet hediye edecek.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, sosyal medya hesaplarından duyurduğu yarışmaya tüm Karataylıları davet ederek; “Kıymetli hemşehrilerim, Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm çalışmalarımızda sizlerin hassasiyetiyle ulaştığımız başarıyı 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde ödüllendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Karatay Belediyesi tarafından, özellikle gelecek nesillerde çevre bilincini oluşturmak ve geri dönüşümü ilçede daha da yaygınlaştırmak amacıyla “Özel Atığın Sıfır Noktalarında” adlı Ödüllü Atık Toplama Yarışması düzenledi.

İŞTE YARIŞMANIN KURALLARI VE AYRINTILAR

  • “1 Atık Çok Şey Değiştirir” sloganıyla gerçekleştirilen yarışma için atıklar, 3 Haziran Cuma günü saat 18.00’a kadar kabul edilecek.

  • Yarışmanın sonuçları ise, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde açıklanacak.

ATIKLAR NEREYE GÖTÜRÜLECEK

  • Atıklar; Adalet Parkı, Olimpiyat Parkı, Trafik Eğitim Parkı, Şehit Azam Güdendede Parkı ve Karatay Belediyesi Önü’nde hazırlanan merkezlerde kabul edilecek.

  • Yarışmacılar, ilk hangi merkeze atığını götürdüyse yarışma süreci boyunca aynı yere atıklarını götürmeleri gerekiyor.

  • Toplanacak atıkların ise ayrıştırılarak getirilmesi gerekiyor.

  • Bu atıkların dışında getirilecek atıklar puan sistemine dahil olmayacak ancak geri dönüşüm için kabul edilecek.

PUANLAMA NASIL YAPILACAK?

  • Bir kilo kağıt için 20, bir kilo plastik için 30 ve bir kilo metal için de 40 puan olarak hesaplama yapılacak.

  • Yarışma 7 gün sürecek ve en çok puan toplayan ilk 20 kişiye bisiklet hediye edilecek. Yarışmada dereceye giremeyenlerin puanları, Karatay Belediyesi’nin yıl boyu devam edecek “Atığın Sıfır Noktası Projesi”ne dahil edilerek, puan karşılığında belirlenen hediyelerden alabilecek.

SIFIR ATIK PROJELERİNE DESTEK VEREN KARATAYLILARA 5 HAZİRAN’DA ÖDÜL

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, tüm Karataylıları yarışmaya katılmaya davet etti. Başkan Hasan Kılca, “Amacımız, özellikle çocuklarımıza ve gençlerimize doğal kaynakları korunan, çok daha sağlıklı ve tertemiz bir çevreye sahip Karatay bırakmak. Bu hedefle Karatay Belediyesi olarak yarışma düzenleyerek Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm çalışmalarımızda kıymetli hemşehrilerimizin hassasiyetiyle ulaştığımız başarıyı 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde ödüllendirmek istedik” dedi.

Resim

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum