Konya'da Sıfır Atık Bilinci Yaygınlaşıyor

Konya'da Sıfır Atık Bilinci Yaygınlaşıyor

Selçuklu Belediyesi, Konya'nın merkez ilçesi Selçuklu'da bulunan okullarda sıfır atık bilincini artırmak amacıyla eğitimlere devam ediyor.

Konya'nın merkez ilçesi Selçuklu Belediyesi, sıfır atık bilincini yaygınlaştırmak ve gelecek nesillere temiz bir çevre bırakma amacıyla ilçedeki okullarda Sıfır Atık Eğitimleri'ni sürdürüyor. Selçuklu Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından düzenlenen periyodik eğitimler, çevre ve sıfır atık konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Son olarak, Konya Çimento Güzel Sanatlar Lisesi'nde gerçekleştirilen eğitimde, öğrencilere israfın önlenmesi, kaynakların verimli kullanılması, atık miktarının azaltılması ve atıkların ayrı toplanarak geri dönüştürülebilir atıkların ekonomiye kazandırılması konularında bilgiler verildi. Yoğun ilgiyle karşılanan eğitimde, çevre ve sıfır atık seferberliğinin, temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakma amacına önemli bir katkı sağlaması bekleniyor.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, sıfır atıkla ilgili yapılan çalışmalardan elde ettikleri başarıları değerlendirerek, "Selçuklu'da yer alan okullarda çevre ve sıfır atık bilincinin oluşması, gelecek nesillere daha temiz, daha yaşanabilir bir çevre bırakılması adına sıfır atık eğitimleri gerçekleştiriyoruz. Selçuklu Belediyesi olarak sıfır atık çalışmalarını bir politika haline getirdik. Bu misyonun sürdürülebilirliğinin en önemli temeli geleceğimiz olan çocuklarımıza bu bilinci aşılamak" dedi.

Ayrıca, "Okullar Sıfır Atık İçin Yarışıyor" projesiyle okullarda önemli bir farkındalık oluşturduklarını belirten Başkan Pekyatırmacı, tüm hemşehrileri sıfır atık konusunda duyarlı olmaya ve gönüllü olmaya davet etti. Selçuklu Belediyesi'nin sıfır atık çalışmalarının meyvelerini almaya başladığı vurgulanarak, çocuklara verilen eğitimlerin sürdürülebilir bir gelecek için büyük önem taşıdığı belirtildi.

Konya'da Sıfır Atık Bilinci Yaygınlaşıyor

Konya'da Sıfır Atık Bilinci Yaygınlaşıyor

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler