Konya'da Kuytul provokasyonuna vatandaş geçit vermedi!

Konya'da cami önünde Alparslan Kuytul adına lokum dağıtan 3 kişi vatandaşların tepkisine neden oldu. Şahısların Adana’da olduğu gibi Konya’da da vatandaşları ve polisi kışkırtmaya çalıştığı ve provoke etmek istediği görüldü

Konya'da cuma namazında cami önlerinde Sözde cemaat lideri Alparslan Kuytul adına lokum dağıtmak isteyen şahıslara vatandaşlar sert tepki gösterdi. Kuytul taraftarları Konya’nın belli bölgelerinde gruplaşarak Adana’da olduğu gibi Konya’da da vatandaşları ve polisi provoke etmeye çalışsa da başarılı olamadı.

Adana’da tutuklanan Furkan Vakfı Kurucusu Alparslan Kuytul adına Konya Mevlana Meydanı Sultan Selim Camii önünde lokum dağıtan Kuytul taraftarı 3 kişiye vatandaşlar, “Hayırsız bir şeyden dolayı nasıl lokum dağıtabilirsin. Bu ülkeye kim zarar veriyorsa Allah belalarını versin” diyerek tepki gösterdi.

kuu.jpg

Geçtiğimiz günlerde iş insanı Koray Sarısaçlı isimli vatandaşın kaçırılarak zorla senet imzalatılması ile ilgili davada 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, gasp, adam yaralamaya azmettirme, işkence' suçlamasıyla gözaltına alınıp, çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Alparslan Kuytul taraftarı 3 kişi, Cuma namazı sonrası Mevlana Meydanı’nda bulunan Sultan Selim Camii önünde sözde cemaat lideri Kuytul adına lokum dağıtmak istedi.

kuuu.jpg

Bu sırada camiden çıkan cemaat boyunlarında Kuytul’un fotoğrafının olduğu atkı takan gruba tepki gösterdi. Vatandaşlar, “Siz Adana’da da böyle yapmadınız mı, Polisimizi kötülemediniz mi? Siz devlete, bu memleketin insanlarına karşı geliyorsunuz.” “Hayırsız bir şeyden dolayı nasıl lokum dağıtabilirsiniz? Bu ülkeye kim zarar veriyorsa Allah belalarını versin” diyerek provoke eden gruba tepkisini gösterdi.

kuuuuu.jpg

Bazı Kuytul taraftarları ise vatandaşlara hakaret ederek fiziki müdahalede bulundu.. Bu sırada gelen polis ekipleri tarafları sakinleştirerek bölgeden uzaklaştırdı.

kuy.jpg

Sözde cemaat lideri Kuytul’un tutuklanması sonrası Kuytul taraftarları Konya’nın belli bölgelerinde gruplaşarak Adana’da olduğu gibi Konya’da da vatandaşları ve polisi kışkırtmaya çalıştığı ve provoke etmek istediği görüldü.

kuyyy.jpg

Kuytul taraftarları Konya'da zaman zaman yaptığı gösterilere devam ediyor.

Bir 9 kişi, ayakta duran insanlar, açık hava, anıt ve şunu diyen bir yazı 'ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ ÖZGÜR KALMALI FURKAN' görseli olabilir

Bir 11 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum