Konya'da kısıtlamalarda nikah kıyan Çiğili ailesi 2 yıl sonra 1.5 yaşındaki oğullarıyla düğün yaptı!

Konya'da koronavirüs kısıtlamaları sadece nikah kıyarak evlenen Abdullah ve Merve Çiğili çifti, erteledikleri düğünü geçen 2 yılın ardından, 1,5 yaşındaki oğulları Bayram Yiğit'le birlikte gerçekleştirdi

Konya'dan 2 yıl önce gittiği Samsun'da bir bankada çalışmaya başlayan 31 yaşındaki Abdullah Çiğili, kendisi gibi Konya'dan Samsun'a çalışmaya giden Merve Çiğili ile tanıştı.

Bankadaki işini bıraktıktan sonra askeri personel olan ve Erzurum'da görev yapmaya başlayan Abdullah Çiğili ve Merve Çiğili evlenmeye karar verdi. Salgın şartları nedeniyle Konya'da sadece nikah kıyan çift, düğünlerini ertelemek zorunda kaldı.

Aradan geçen 2 yılın ardından 1,5 yaşında bir oğulları dünyaya gelen Çiğili ailesi, düğün yapmaya karar verdi. Abdullah ve Merve Çiğili çifti, 15 Temmuz 2022 günü memleketleri Konya'da düğün yaptı. Düğün salonuna ellerinden tuttukları 1,5 yaşındaki oğulları Bayram Yiğit ile gelen çift oynayıp dans ederek, düğünlerini yaptı.

aw669336-02.jpg

"ANNE-BABASININ DÜĞÜNÜNE KATILMIŞ NADİR ÇOCUKLARDAN BİRİ OLACAK"

Koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle düğün yapamadıklarını belirten Abdullah Çiğili, "2020 yılı haziran ayı içerisinde biz normalde benim eş durumundan dolayı eşimin yanıma gelmesi gerekiyordu. Samsun'da yaşıyorduk, ben orada çalışıyordum bankada. Daha sonra biz resmi nikah yaptık, düğün tarihi belirledik. Tabii pandemi başlayınca bir saate falan düştü salonlar. Kapanmada bayağı sıkıntılı geçti o dönemde. Biz resmi nikah yaptığımız şekilde kaldık öyle. Dolasıyla bir süre sonra tarih belirledik. Yapmayı düşündüğümüz tarihte de çocuğumuz olacağını öğrendik. Riskli olduğu için de o dönemde düğün falan biraz daha erteledik. Şimdi 18 aylık falan oldu, artık nasip bu gününmüş. Hem bizim için büyük bir farklılık, mutluluk oldu hem de kendisi için de öyle olacak ilerde bunları görünce izlediğinde. Annesi ve babasının düğününe katılmış nadir çocuklardan birisi olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

aw669336-01.jpg

"NİKAHA 2, DÜĞÜNE 3 KİŞİ KATILDIK"

Merve Çiğili ise nikaha 2, düğüne 3 kişi katıldıklarını belirterek, "2020’nin haziran ayında evlendik biz ama pandemiden dolayı sadece nikah yapmıştık. Sonra da oğlumuz oldu, bu zamana kaldı düğünümüz. Şimdi oğlumuzla düğün yapıyoruz. Gayet güzel, oğlumun da olması ayrı bir şey oldu. Herkese nasip olmaz herhalde iki damat ile düğün yapmak. Bu da benim şansım diyelim" ifadelerini kullandı.

aw669336-03.jpgaw669336-07.jpgaw669336-04.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler