Konya'da fahiş fiyat uygulayan yandı! Ekipler didik didik ediyor

Konya'da fahiş fiyat uygulayan yandı! Ekipler didik didik ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uyarıları sonrası 81 ilde başlayan gıdada fahiş fiyat denetimleri Konya'da da sıkı bir şekilde yapılıyor. Zabıta ve Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri market zincirleri başta olmak üzere iş yerlerinde fiyatlar didik didik inceleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uyarıları sonrası 81 ilde başlayan gıdada fahiş fiyat denetimleri Konya'da da sürüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi ekipleri ile Konya Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların mağduriyetlerinin önlenmesi ve haksız rekabetin önüne geçilmesi amacıyla Konya genelinde fiyat denetimleri gerçekleştiriyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, vatandaşların mağduriyetlerinin önlenmesi için Konya İl Ticaret Müdürlüğü ekipleriyle birlikte fiyat denetimleri gerçekleştiriyor.

Şehir genelinde fahiş fiyat artışları ve etiketsiz ürün satışı denetimleri, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması ve 6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanunlar çerçevesinde sürdürülüyor. Büyükşehir Zabıta ekipleri, Konya İl Ticaret Müdürlüğü ekipleriyle birlikte özellikle market zincirleri başta olmak üzere gerçekleştirdikleri denetimlerde mevzuata aykırı davranan işyerleri hakkında tutanak düzenleniyor.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri; Ticaret İl Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü ile birlikte iş yerleri ve toplu ulaşım araçlarına yönelik maske, mesafe ve temizlik denetimlerini de sürdürüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.