Konya'da Ayasofya sevgisini meydanlara taşıdı

Konya'da Ayasofya sevgisini meydanlara taşıdı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından, İstanbul’un fethinin sembolü olan Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması dolayısıyla !Gözün Gördüğünden Fazlası: Muhteşem Ayasofya' fotoğraf sergisi açıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un fethinin sembolü olan Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması dolayısıyla 'Gözün Gördüğünden Fazlası: Muhteşem Ayasofya' fotoğraf sergisi açtı. . Sergi, 30 Temmuz Perşembe akşamına kadar Mevlana Meydanı’nda ve Kültürpark’ta ziyarete açık olacak.  

sergi-7.jpg

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından “Muhteşem Ayasofya” konulu fotoğraf sergisi açıldı. İstanbul’un fethinin sembolü ve Fatih Sultan Mehmet’in emaneti Ayasofya’nın 86 yıl aradan sonra cami olarak tekrar ibadete açıldığı ve ilk Cuma namazının kılındığı tarihi günde Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan “Gözün Gördüğünden Fazlası: Muhteşem Ayasofya” sergisi, 30 Temmuz akşamına kadar Mevlana Meydanı ve Kültürpark'ta açık kalacak. Fotoğraf sanatçısı Hamit Yalçın’ın koleksiyonundan oluşan sergi Konyalılardan ilgi görüyor. 

sergi-8.jpg

Fotoğraf sanatçısı Yalçın, “Bu sergi benim yıllar içinde oluşturduğum, birçok fotoğrafın birleşmesiyle oluşan panoramik fotoğraflardır. Konya Büyükşehir Belediyesinin bu koleksiyonuma sahip çıkarak sergilemesi beni çok mutlu etti. Çünkü bir taraftan yılların özlemi olan Ayasofya’nın ibadete açılması gerçekleşiyor burada da muhteşem camimizin fotoğrafları Konya’da sergileniyor. Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim” dedi. 

sergi-6.jpg

 Gözün Gördüğünden Fazlası: Muhteşem Ayasofya Sergisi'nde 45 fotoğraf bulunuyor. 

sergi-4.jpg