Konya'da aşı konusunda kararsız olan işçiyi İl Sağlık Müdürü Koç ikna etti

Konya'da aşı konusunda kararsız olan işçiyi İl Sağlık Müdürü Koç ikna etti

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Konya Organize Sanayi sitesinde kurulan aşı istasyonunu ziyaretinde aşı konusunda ciddi endişeleri olan bir işçi ile de sohbet ederek aşı olmaya ikna etti

Konya Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikalarda çalışan işçilerin yerinde aşılanması için kurulan Koronavirüs aşı istasyonlarında aşı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Büsan Organize Sanayi ile 1. ve 3. Organize sanayi sitelerinde açılan aşı istasyonlarında günde yaklaşık 2 bin sanayi çalışanı aşı hizmetinden faydalanıyor. Bunun yanı sıra çalışan sayısı 200’den fazla olan fabrikalara bizzat giden mobil aşı uygulama ekipleri işçileri yerinde aşılıyor.

2.jpg

Organize sanayi bölgesinde oluşturulan üç ayrı aşı istasyonunu ziyaret ederek sağlık çalışanları ve aşı yaptıran işçilerle sohbet eden Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü ve 1. Organize Sanayi Sitesi Başkanı M. Ali Atiker ile de yapılan çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu.

as.jpg

Aşılama hizmetlerine verdikleri desteklerden dolayı başkanlara teşekkür eden Prof. Dr. Koç, sanayi bölgesinde görev yapan tüm işçilere ulaşmak istediklerini ifade etti. Prof. Dr. Koç, “Covid-19 aşısını vatandaşlarımıza ulaştırmak için sağlık ekiplerimiz her yerde canla başla mücadele ediyor. İl sağlık müdürlüğü olarak bütün çalışanlarımızla birlikte bir seferberlik bilinci ile aşılama hizmetlerine devam etmekteyiz. Sanayi bölgesinde açtığımız yerinde aşı istasyonları ile bir günde yaklaşık 2.000 çalışanımızın aşısını sorunsuz bir şekilde tamamladık” dedi.

5.jpg

Aşı konusunda kararsız olan işçiyi Prof. Dr. Koç ikna etti

Organize Sanayi sitesinde kurulan aşı istasyonuna gelen fakat aşı olup olmama konusunda ciddi endişeleri olan bir işçi ile de sohbet eden Prof. Dr. Koç, işçi ile yaptığı kısa konuşma ile aşı olma konusunda ki endişelerini giderdi. Aşının faydaları hakkında örnekler vererek işçinin sorularına cevap veren Prof. Dr. Koç, aşılarla ilgili yanlış ve çarpıtılmış bilgilerin Covid-19 ile olan mücadeleyi zorlaştırdığını söyledi. Sosyal medya platformlarında yer alan aşı karşıtı bilgilerin doğruyu yansıtmadığını vurgulayan Prof. Dr. Koç, yetkili ağızlardan söylenmeyen paylaşımlara kesinlikle itibar edilmemesi konusunda da vatandaşları uyardı.

6.jpg

Sanayi bölgesinde bulunan aşı istasyonlarında yapılan inceleme ve değerlendirmeler sırasında Prof. Dr. Koç’a, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hasan Çiftci, Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Özüdoğru ve Selçuklu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Saliha Acar’da eşlik etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.