Konya'da ailenin önemine dikkat çeken yürüyüş! 'Biz Büyük Bir Aileyiz’

Konya'da ailenin önemine dikkat çeken yürüyüş! 'Biz Büyük Bir Aileyiz’

Konya’da, ‘15-21 Mayıs Aile Haftası’ münasebetiyle ailenin önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Biz Büyük Bir Aileyiz’ sloganıyla yürüyüş gerçekleştirildi. Alaaddin Bulvarı’nda başlayan yürüyüş Valilik binası'nda sona erdi

Konya’da, ‘15-21 Mayıs Aile Haftası’ münasebetiyle ailenin önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla, Konya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 20 Eylül 1993 tarihinde almış olduğu kararla 15-21 Mayıs tarihleri arasında yer alan haftayı “Aile Haftası” olarak ilan etmişti. Konya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce, hafta dolayısıyla ailenin önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş düzenlendi. Alaaddin Bulvarı’ndan başlayan yürüyüş Valilik binası önünde sona erdi.

Üzerinde ‘Biz Büyük Bir Aileyiz’ sloganının yazılı olduğu pankartın taşındığı yürüyüşe, Konya Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu, Konya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İbrahim Akyüz, Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin, Konya Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Emrah Keleş, Konya İl Müftü Yardımcısı Ahmet Demirel ile diğer protokol üyeleri, milli sporcular ve öğrenciler katıldı.

EĞİTİM AİLEDE BAŞLIYOR

Konya Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu, "Aile Haftası’nın temelinde, toplumun tüm kesimlerinin aile olgusunun farkında olması, aile bütünlüğünün korunması, güçlendirilmesi ve ailenin toplumsal sorumluluklarını yerine getirebilme konusunda geliştirilmesinin amaçlandığına dikkat çekerek, “Unutmayınız eğitim ailede başlıyor. Sağlıklı nesillerin yetişmesi ancak temeli sağlam olan aile yapısıyla mümkün olmaktadır. Sağlıklı mutlu bir ailede büyüyen fert geleceğe güvenle ve emin adımlarla yürürken sevginin, saygının ve muhabbetin olmadığı ortamda büyüyen insanlar geleceğini kurmakta da zorlanmaktadır" dedi.

"BÜYÜK TÜRKİYE AİLESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Türkoğlu, sorumluluklarımızın bilinci ile üstlendiğimiz anne, baba, kardeş, evlat, hatta geniş aile rollerini hakkıyla yerine getirdiğimizde ailenin anlam bulduğunun altını çizerek, "Devletimizin tüm kamu kurum ve kuruluşları ile bu alandaki Sivil Toplu Kuruluşlarınca yürütülen çalışmalarla toplumun en küçük yapı taşı olan ailenin sağlıklı yürüyebilmesi için gayret sarf ediliyor. Önümüzdeki dönemde de bu çalışmalar yoğunlaşarak devam edecek. Çünkü biz büyük Türkiye ailesi için çalışıyoruz. Bu vesile ile Aile Haftamız kutlu olsun” diye konuştu.

a.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler