Konya'da aile hekimi Hasan Koç ve hemşire eşine saldırıya sert tepki!

Konya'da aile hekimi Hasan Koç ve hemşire eşine saldırıya sert tepki!

Konya Tabip Odası Başkanı Çetin, Konya’da aile hekimi olarak görev yapan ve geçtiğimiz günlerde hemşiresi olan eşi ile birlikte fiziki ve sözlü şiddete maruz kalan Dr. Hasan Koç'a yapılan saldırıya sert tepki gösterdi

Konya’nın Karatay İlçesinde 089 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'nde ile hekimi olarak görev yapan ve hemşiresi olan eşi ile birlikte fiziki ve sözlü şiddete maruz kalan Dr. Hasan Koç üyesi olduğu Konya Tabip Odası’na misafir oldu. Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Çetin, saldırıya tepki göstererek, "İki saldırganın tutuklanmasına şahitlik etmiş olmak, bundan sonraki şiddet yanlılarını caydırması açısından bizleri ümitlendirmiştir" dedi.

Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Çetin şunları söyledi:

11.01.2022 tarihinde Konya ilimiz Karatay ilçesi 089 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'nde aile hekimi olarak görev yapan meslektaşımız Dr. Hasan Koç görevi esnasında hemşire olan eşi hanımefendi ile birlikte sözlü ve fiziki şiddete maruz kalmıştır. Konuyla ilgili bilgi aldığımız andan itibaren Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte detaylı bir çalışma yürüterek ilk olarak sosyal medyadan olayı kınadığımızı ve hekim arkadaşımızın yanında olduğumuzu beyan ettik. Aynı bildiride ilimiz yöneticilerinin 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek Madde 12 ve 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun 100. maddesi 3. fıkrası kapsamında ''sağlık personeline şiddetin tutuklama nedeni sayılacağından'' bu maddeleri uygulamaları ile en ağır cezanın verilmesini talep ettik.

Olayı haber aldığımız akşamın ertesi sabahında hekim arkadaşımız ile önce telefon, daha sonra odamızda misafir ederek detay görüşme yaptığımız esnada fiili gerçekleştiren iki saldırganın tutuklanmasına şahitlik etmiş olmak, bundan sonraki şiddet yanlılarını caydırması açısından bizleri ümitlendirmiştir.

Hekim arkadaşımızın vekaletname vermesi ile odamız avukatları ile birlikte adli sürece direk müdahil olduğumuzu ve olayın takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz.

Konya Tabip Odası olarak meslektaşımızın yanında olduğumuzu, hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı ifade eder, adalet sistemimizden saldırganların yukarıdaki yasa maddelerine göre en ağır ceza ile cezalandırılmalarını talep ediyoruz.

Bu nahoş saldırı karşısında ilgileri ve hassasiyetlerinden dolayı Konya Valiliğimize ve Konya Cumhuriyet Başsavcılığımıza hekim meslektaşlarımız adına Konya Tabip Odası olarak şükranlarımızı sunarız. Meslektaşımız Dr. Hasan Koç bey ve eşi Seda Koç hanımefendiye geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bu saldırının sağlık camiamızda son olmasını temenni ederiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
18 Yorum