Konya'da 84 bin abonenin su sayaçları yenilenecek

Konya'da 84 bin abonenin su sayaçları yenilenecek

KOSKİ, Konya'da 10 yılını doldurmuş 84 bin abonenin su sayaçlarını önümüzdeki 5 ay içerisinde yenileyecek. Değişimler bedelsiz olarak yapılacak

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, sayaçlardaki ölçüm hassasiyetinde yaşanması muhtemel sıkıntıların önüne geçebilmek için 10 yıllık kullanım ömrünü tamamlayan su sayaçlarının değiştirilmesi işlemlerine başladı.

3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu’na uygun olarak değiştirilecek su sayaçlarının değişim bedeli KOSKİ abonelerine yansıtılmayacak.

Konuyla ilgili olarak kamuoyuna açıklama yapan Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, şu ifadelere yer verdi: “3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu’na göre, su sayaçlarının ekonomik kullanım ömrü 10 yıl olarak belirlenmiş olup belirlenen bu sürenin sonunda değişimlerinin yapılması zorunlu tutulmuştur. Bu kapsamda, söz konusu sayaçların değişim işlemleri gerek aboneler, gerekse kurum açısından önem arz etmektedir. Kurumumuzca yapılacak bu yenileme işlemleriyle birlikte, sayaçların ölçüm hassasiyetinde yaşanması muhtemel sıkıntıların önüne geçilirken daha sağlıklı ve verimli bir içme suyu hizmeti sunulması da sağlanmış olacaktır. Genel Müdürlüğümüz, abonelerimize katkı sağlamak amacıyla, bu sebep ile yapılan sayaç değişim işlemlerini bedelsiz olarak gerçekleştirmektedir.”

Günlük ortalama 650 adet sayaç değiştiren KOSKİ Genel Müdürlüğü, önümüzdeki 5 ay içerisinde 84 bin abonenin sayacını yenileyecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.