Konya Valisi Özkan'dan kentin kilit kurumlarına çözüm odaklı ziyaretler

Konya Valisi Özkan'dan kentin kilit kurumlarına çözüm odaklı ziyaretler

Konya Valisi Vahdettin Özkan, SGK Konya İl Müdürlüğü, İŞKUR Konya, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve KONESOB'u ziyaret ederek, çalışma hayatının iyileştirilmesi ve istihdam konularındaki sıkıntıları ve çözüm önerilerini değerlendirdi

Konya Valisi Vahdettin Özkan, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu ile Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni (KONESOB) ziyaret etti.

Vali Özkan, SGK İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz'dan kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Resim

SGK İl Müdürü Yavuz, kurum hedefleri, izleme-değerlendirme, hizmetlere erişim konularında sunum yaptı.

Resim

İŞKUR Konya'da gündem çalışma hayatının iyileştirilmesi ve istihdam oldu

Vali Özkan, Çalışma ve İş Kurumunda (İŞKUR)  çalışma hayatının iyileştirilmesi ve istihdam konusunda yapılması gereken faaliyetleri değerlendirdi.

Resim

İŞKUR İl Müdürü Emrah Keleş, kurumun daimi faaliyetleri, pandemi dönemindeki özellikle "kısa çalışma ödeneği" süreci ve Konya İşgücü Piyasası Analizi başlıklarında ayrıntılı sunum yaptı.

Esnafın talepleri değerlendirildi

Vali Özkan, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Kadir Kağnıcıoğlu ve Şoför Nakliyeci Otomobilciler Esnaf Odası (KONSOF) Başkanı Ahmet Şen'i ziyaret etti.

Resim

Mesleki ve teknik ihtiyaçların karşılanması ve meslek mensuplarının sorunları gidermek üzere Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin önemine değinen Vali Özkan, Konya'ya daha iyi hizmet vermek için hep birlikte çalışacaklarını ifade etti.

Resim

Esnafın taleplerini dinleyen Vali Özkan, talepleri Valilik İş Takip programına dahil ettirerek gerekli çalışmalar ve ilgili kurumlarla koordinasyonun sağlanacağını belirtti.

Vali Özkan'a, ziyaretlerinde Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu eşlik etti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Konya İl Müdürlüğüne ziyaret

Resim

Vali Vahdettin Özkan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde de incelemelerde bulundu.

Vali Özkan'a, Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu ve kurum şube müdürlerinin katıldığı çalışma toplantısında, İl Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışmalar ile ihtiyaç sahiplerine verilen hizmetler ve projeler hakkında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İbrahim Akyüz tarafından ayrıntılı brifing verildi.

Resim

Yapılan bilgilendirmenin ardından kurum hizmet binasında incelemelerde bulunan Vali Özkan, yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getirerek, çalışmaların artırılarak sürdürülmesi talimatını verdi.

 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler