Konya Valiliği'nden son dakika duyurusu!

Konya Valiliği'nden son dakika duyurusu!

Konya Valiliği 2021 yılı toplantı alanları ve gösteri yürüyüş güzergâhlarını duyurdu

Konya Valiliği 2021 toplantı alanları ve gösteri yürüyüş güzergâhları ile afiş ve pankart asılacak yerleri belirledi.

Konya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama şöyle:

2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6. maddesi ve bu Kanunun uygulanmasına dair Yönetmeliğin 3. maddesi uyarınca, 2021 yılı için ilimiz merkezinde yapılacak açık yer toplantısı ve gösteri yürüyüşlerinde, toplanma yerleri, yürüyüş güzergâhları, toplantı alanları ile pankart ve afiş asılabilecek yerler, Valilik Makamının 28/01/2021 tarih ve 2415 sayılı Olurları ile yeniden belirlenmiş olup, söz konusu toplantı yer ve yürüyüş güzergâhlar aşağıya çıkartılmıştır.

KONYA İL MERKEZİ TOPLANTI ALANLARI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHLARI

1- KILIÇARSLAN ŞEHİR MEYDANI

Toplanma Yeri : Kılıçarslan Şehir Meydanı Toplantı Alanı

Toplantı Yeri : Kılıçarslan Şehir Meydanı Toplantı Alanı

Yüzölçümü/Kapasitesi : Alan: 22.000 m2 – Kapasite: 88-90 Bin Kişi

Yürüyüş Güzergâhı : Kayalıpark-Anıt Meydanı-Alâeddin Bulvarı-Beşyol Kavşağı

a) Toplantı Alanından Kayalı Park Yürüyüş Güzergâhı ve Dağılım Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanında toplanılarak; Ankara Caddesi-Alaaddin Caddesi-Camlı Köşk-İş Bankası Kavşağı-Mevlana Caddesini takiben Kayalı Park'tan dağılım. (1200 m)

b) Toplantı Alanından Anıt Meydanı Yürüyüş Güzergâhı ve Dağılım Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanında toplanılarak; Alaaddin Caddesi- Abdulezel Paşa Caddesi-Müneccim Başı Sokak-Sultan Cem Caddesi-Form Kavşağı-Amber Reis Caddesini takiben Atatürk Anıtından dağılım. (1100 m)

c) Toplantı Alanından Alâeddin Bulvarı Etrafı Yürüyüş Güzergâhı ve Dağılım Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanında toplanılarak; Alâeddin Caddesi-Camlı Köşk- Orduevi-İş Bankası Kavşağı-Alâeddin Caddesi-Ankara Caddesini takiben Şehir Meydanı. (1100 m)

d) Toplantı Alanından Ankara Caddesi- Beşyol Kavşağı takiben Askeri Şehitlik Mezarlığı Önü Güzergâhı ve Dağılım Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanında toplanılarak; Ankara Caddesi-Beşyol Kavşağı takiben Askeri Şehitlik Mezarlığı önü-geliş istikametine dönüş-Askeri Şehitlik Mezarlığı-Musalla Mezarlığı-Beşyol Kavşağını takiben Kılıçarslan Şehir Meydanı toplantı alanından dağılım. (1150 m)

2- BOSNA HERSEK MAHALLESİ PAZAR YERİ

Toplanma Yeri : Bosna Hersek Mahallesi Pazar Yeri Toplantı Alanı

Toplantı Yeri : Bosna Hersek Mahallesi Pazar Yeri Toplantı Alanı

Yüzölçümü/Kapasitesi : Alan : 10.000 m2 – Kapasite: 40-42 Bin Kişi

Yürüyüş Güzergâhı : Bosna Hersek Mahallesi Pazar Yerinde toplanılarak; Mesaj Caddesi-Beyaz Çarşı Önü-Şehit Ersen Şeker Caddesi Kavşağı-Mesaj Caddesini takiben Bosna Hersek Mahallesi Pazar Yerinden dağılım. (900 m) Semt pazarının kurulduğu Cumartesi günü hariç.

3- IŞIKLAR MAHALLESİ PAZAR YERİ

Toplanma Yeri : Işıklar Mahallesi Pazar Yeri Toplantı Alanı

Toplantı Yeri : Işıklar Mahallesi Pazar Yeri Toplantı Alanı

(Dedeman Otel Karşısı)

Yüzölçümü/Kapasitesi : Alan: 22.000 m2 – Kapasitesi: 88-90 Bin Kişi

Semt pazarının kurulduğu Salı günü hariç.

AFİŞ VE PANKART ASILACAK YERLER: Toplantı ve Gösteri Yürüyüşlerini halka duyurmak amacıyla, düzenleme kurulu tarafından hazırlanan afiş ve pankartların, Konya Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerince uygun görülen Billboardlar, Raket Reklam Panoları, Megalight Reklam Panoları, Otobüs Reklam Panoları ile belirlenen toplantı alanı ve yürüyüş güzergâhı üzerinde bulunan cadde ve sokaklara asılır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.