Konya Türkiye’nin en büyük sanayi taşıma projelerinden birine hazırlanıyor

Konya Türkiye’nin en büyük sanayi taşıma projelerinden birine hazırlanıyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, Eski Sanayi ve Karatay Sanayi’nin yeni yerine taşınmasının Türkiye’nin en büyük sanayi taşıma projelerinden biri olduğunu belirterek, tamamlandığında esnafın modern iş yerlerine kavuşacağını söyledi

Konya Büyükşehir Belediyesinin arsa tahsisini yaptığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından şehre kazandırılacak Konya Yeni Sanayi Sitesi'nin yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Eski Sanayi ve Karatay Sanayi’nin yeni yerine taşınmasının Türkiye’nin en büyük sanayi taşıma projelerinden biri olduğunu belirterek, yatırım tamamlandığında esnafın modern iş yerlerinde daha güzel imkanlarda hizmetlerini sürdüreceğini kaydetti.

KONYA TARİHİNE İZ BIRAKACAK YATIRIM

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Modeli Belediyecilik kapsamında bir taraftan şehrin tarihi dokusunu koruyacak çalışmalar yürütürken bir taraftan da Konya tarihine iz bırakacak yatırımları hayata geçirdiklerini ifade etti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı işbirliğiyle sürdürdükleri Eski Sanayi ve Karatay Sanayi’nin yeni yerine taşınması projesinin Türkiye’nin en büyük sanayi taşıma projelerinden biri olduğunu dile getiren Başkan Altay, “Büyükşehir Belediyemiz mülkiyetindeki 2 milyon 80 bin metrekarelik araziyi TOKİ’ye devrederek bu önemli projeye katkı verdik. Yine bu süreçte esnaflarımızla görüşerek anlaşmaya vardık. Yeni Sanayi Sitemizde imalat çalışmaları hızla devam ediyor. Tamamlandığında esnaflarımız modern iş yerlerinde daha güzel imkanlarda hizmetlerini sürdürecek. Ayrıca, şehrin merkezinde görüntü, gürültü ve çevre kirliliğine neden bir alanı da ortadan kaldırmış olacağız” diye konuştu.

Konya Yeni Sanayi Sitesi’nde dört etapta 2 bin 690 sanayi dükkanı ve 134 ticari dükkan yapıldığını belirten Başkan Altay, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a teşekkür etti.

Konya Türkiye’nin en büyük sanayi taşıma projelerinden birine hazırlanıyor

Konya Türkiye’nin en büyük sanayi taşıma projelerinden birine hazırlanıyor

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler