Konya Teknik Üniversitesi TEKNOFEST’21 takımlarına moral ziyareti

Konya Teknik Üniversitesi TEKNOFEST’21 takımlarına moral ziyareti

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Özçelik, TEKNOFEST’21 Yarışmalarına katılacak öğrencilere moral ziyaretinde bulundu. Rektör Özçelik, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde ziyaret ederek yapılan proje ve çalışmaları da yerinde inceledi

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, TEKNOFEST’21 Yarışmalarına katılacak öğrencileri Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde ziyaret ederek yapılan proje ve çalışmaları yerinde inceledi.

Resim

Rektör Babür Özçelik, ‘TEKNOFEST’21 KTÜN Takımları, 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilmesi planlanan yarışmalara yönelik hazırlıklarına tüm hızıyla devam ederken, KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. H. Selçuk Halkacı, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Kürşat Ersoy, KTÜN TEKTOFEST Koordinatörü Doç. Dr. Akif Durdu ile birlikte yarışmaya katılacak takımları ziyaret etti.

Resim

Ekipleri çalıştıkları laboratuvarlarda ziyaret eden Rektör Özçelik ve beraberindekiler yarışmaya katılacak proje ve çalışmaları yerinde inceledi.

Resim

TEKNOFEST’21 öncesi, öğrenci ve takım danışmanlarından bilgi alan Rektör Özçelik, “Öğrencilerin yarışma öncesinde sürdürdükleri yoğun çalışma temposunu gözlemleyerek, öğrencilerden yarışmaya katılacak çalışmaların ne aşamada olduğunu ve projelerinin hangi amaçlara hizmet edeceği hakkında bilgi alma fırsatı bulduk. Takımların yarışma öncesi bu denli azimli olduklarını görmek ve heyecanlarına ortak olmak bizleri çok mutlu ediyor. Takımlarımızla gurur duyuyoruz. İddialı hazırlandıkları yarışmalarda bu yıl önemli başarılar elde edeceklerine inancımız sonsuz. Başarılar diliyorum” dedi.

Resim

Ziyarette ayrıca TEKNOFEST’21 yarışmalarının iddialı takımlarından RAC-LAB, GRIFFIN, RACLAB MERKÜT ve RACLAB AYBARS takımlarının Döner Kanat ve Sabit Kanat İHA takımı araçlarının deneme uçuklarını geçekleştirdi.

Resim

Başarılı bir kalkış ve irtifaya ulaşan araçları Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. H. Selçuk Halkacı da deneme imkanı buldu.

Resim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.