Konya Sultan Abdülhamit Han Caddesi'nde Hız Sınırları Yeniden Belirlendi

Konya Sultan Abdülhamit Han Caddesi'nde Hız Sınırları Yeniden Belirlendi

Konya'da Sultan Abdülhamit Han Caddesi üzerinde hız sınırları, trafik güvenliği ön planda tutularak revize edildi.

Konya'da Trafik Güvenliği İçin Sultan Abdülhamit Han Caddesi'nde Yeni Düzenleme

Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla Sultan Abdülhamit Han Caddesi'nde hız sınırları yeniden belirlendi. UKOME'nin oy birliğiyle alınan kararıyla, cadde üzerindeki trafik güvenliği artırılmayı hedefleyen düzenleme, özellikle Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'nin bulunduğu bölümü kapsıyor.

Sultan Abdülhamit Han Caddesi'nin Beyşehir Caddesi kesişimi ile hastanenin kuzeyindeki otopark sınırı arasındaki bölümde, tüm araç cinsleri için hız sınırı 50 km/saat olarak yeniden belirlendi. Bu karar, hastane bağlantılı yoğun yaya ve taşıt trafiği nedeniyle alındı. Yapılan tespitler, bölgedeki artan araç hızlarının trafik güvenliğini tehlikeye soktuğunu gösterdi.

abdul.jpg

UKOME tarafından yapılan açıklamada, yeni düzenlemenin Sultan Abdülhamit Han Caddesi üzerindeki trafik seyir güvenliğini artırmayı amaçladığı vurgulandı. Bu doğrultuda, otomobil, kamyonet, minibüs, panelvan gibi araçlar için önceki hız sınırlarıyla ilgili değişiklikler yapıldı. Otobüs, kamyon ve çekici cinsi araçlar için ise hız sınırı 60 km/saat olarak belirlendi.

Konya'da trafik düzenlemelerinin sürekli gözden geçirildiği ve güvenliği sağlamak adına kararların alındığı biliniyor. Yeni hız sınırlarının uygulamaya geçiş tarihi ile ilgili detaylar ise ilerleyen günlerde paylaşılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.