Konya Şehir Hastanesi Acil Servis Kliniği yeterli mi?

Konya Şehir Hastanesi Acil Servis Kliniği yeterli mi?

Kovid-19 salgını döneminde faaliyete giren ve 6. ayını tamamlayan Konya Şehir Hastanesi'nin acil servis çalışmaları istatistiksel veriler eşiliğinde değerlendirildi, tespit edilen sorunlar ve çözümler tartışıldı

Konya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde faaliyete giren ve 6. ayını tamamlayan Konya Şehir Hastanesi'nin acil servis çalışmaları istatistiksel veriler eşiliğinde değerlendirildi. İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç başkanlığında toplanan hastane yöneticisi ve çalışanlar, tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerini tartıştı.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, hizmet başkan ve yardımcıları ile birlikte Konya Şehir Hastanesi acil kliniğinde görev yapan öğretim üyesi, acil uzman hekimleri, araştırma görevlileri ve sağlık çalışanları ile bir araya gelerek değerlendirme toplantısında bulundu. Hastane Başhekimi Doç. Dr. M. Ali Eryılmaz ile birlikte hastane yöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantıda Şehir Hastanesi acil servisinde sunulan sağlık hizmetleri, istatistiksel veriler eşliğinde ele alınarak tespit edilen sorunlarla ilgili çözüm önerileri tartışıldı.

1.jpg

Yeni açılan hastanelerin işleyişinde ve geçiş süreçlerinde bazı sıkıntıların yaşanabileceğinin altını çizerek konuşmasına başlayan Prof. Dr. Koç, “Geçiş dönemine rağmen ciddi sayılabilecek bir sıkıntı ile karşılaşmadan ilk altı aylık dönemi tamamlamış olmanızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonrasında inşallah daha dinamik bir süreci hastanemizde başlatacağız. Konya Şehir Hastanesi acil servisinde sunulan sağlık hizmetini, müdürlüğümüz tarafından görevlendirilen uzman arkadaşlarımızın farklı zaman dilimleri içerisinde ve hasta yönetiminden habersiz bir şekilde değerlendirerek hazırladığı raporu sizlerle paylaşmak, yaşanılan aksaklıkları ve ihtiyaçları tespit etmek amacıyla bu toplantıyı düzenledik. Hastanemizin en verimli şekilde vatandaşlarımıza hizmet sunabilmesi adına yapılması gerekenleri hep birlikte ele alacağız” dedi. Prof. Dr. Koç, Konya’daki kamu hastanelerinde görev yapan kalite ekibinin Konya Şehir Hastanesi’nin eksiksiz hizmet verebilmesi için bütün birimlerde çalışma yaparak hazırladıkları değerlendirme raporunu hastane yönetimine teslim ettiklerinin de altını çizdi.

3.jpg

Konya Şehir Hastanesi’nin açıldığı günden bu yana kaliteli hizmet sunan bir sağlık tesisi olduğunu vurgulayarak konuşmasını sürdüren Prof. Dr. Koç, “Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi şartları nedeni ile Şehir Hastanesi de oldukça yoğun bir dönem geçirdi. Merkezde bulunan diğer hastanelerimiz Covid-19 vakalarını tedavi ederken, Şehir Hastanemiz pandemi nedeni ile tedavilerini aksatan hastalarımız için adeta derman oldu. Son 6 ay içerisinde hastanemiz acil servisi ve polikliniklerinden 529 bin 727 hastaya sağlık hizmeti sunuldu. Açıldığı günden bu yana günde ortalama 84 ambulans, 6 ay içerisinde ise 15.120 ambulans hastanemiz acil servisine acil hasta getirdi. Bu rakamların büyüklüğü bile bu dönemde şehir hastanesinin üstlendiği rolü ortaya koymaya yetmektedir” dedi.

4.jpg

Şehir Hastanesi’nden yapılan sevk oranlarını daha az seviyelere indirebilme adına önemli projelerin devam ettiğini belirten Prof. Dr. Koç, kısa bir zaman dili içerisinde inşaatı tamamlanacak olan ek binanın da hizmete açılmasıyla birlikte hastanede verilen tedavi hizmeti çeşitliliğinin artacağını söyledi. Prof. Dr. Koç, Konya Şehir Hastanesi’nin bütün birimleriyle en iyi hizmeti verebilmesi için hastane değerlendirme toplantılarının periyodik aralıklarla devam edeceğini de vurguladı.

Toplantı, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan yardımcısı Uz. Dr. Semra Arıbaş tarafından yapılan sunumun ardından soru cevap şeklinde interaktif olarak genel değerlendirmelerin yapılmasıyla sona erdi. İl Sağlık Müdürü ve ilgili hizmet başkanları ile karşılıklı konuşma fırsatı bulan acil sağlık servisi çalışanları da düzenlenen toplantıdan duydukları memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler