Konya NEÜ Diş Hekimliği Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Yağmur Şener hayatını kaybetti

Konya NEÜ Diş Hekimliği Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Yağmur Şener hayatını kaybetti

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi eski Dekanı, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yağmur Şener, gece yarısı geçirdiği kalp krizi sonucu 52 yaşında yaşamını yitirdi

Konya akademi camiasının yakından tanıdığı, Selçuk Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesinde bir çok öğrencinin yetişmesinde emeği olan NEÜ Diş Hekimliği Fakültesi eski Dekanı ve son olarak Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör Yardımcısı olan Prof. Dr. Yağmur Şener, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

Ömer Halisdemir Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, gece yarısı kalp krizi geçiren Prof. Şener, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Şenel, 52 yaşında hayatını kaybetti.

Merhum Yağmur Şener'in cenazesinin 31 Mayıs Pazartesi (yarın) saat 09.00'da Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörlük binası önünde düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği öğrenildi.

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi'nin kuruluşu sürecinde yoğun mesai harcayan ve NEÜ Diş Hekimliği Fakültesi'nin Dekanlığını yapan Prof. Dr. Yağmur'in vefatı ailesi, meslektaşları ve öğrencilerini üzdü.

Resim

PROF. DR. YAĞMUR ŞENER KİMDİR?

Prof. Dr. Yağmur Şener 1970 yılında Ankara’da doğdu, ilk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamlarken liseyi İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nde okudu.

Yüksek öğrenimini Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde tamamlayan ve aynı fakültenin Pedodonti Anabilim Dalı'na Araştırma Görevlisi olarak atanan Prof. Dr. Yağmur Şener, “Kompomer, Cam İyonomer ve Kompozit Rezin Dolgu Maddelerinin Dentine Bağlanma Dirençlerinin ve Kenar Sızıntılarının Deneysel Olarak Araştırılması” adlı tezi ile de Doktora derecesini aldı.

Prof. Dr. Yağmur Şener, Doktora öğreniminin ardından Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı'na Yardımcı Doçent ardındansa Doçent olarak atandı. Prof. Dr. Yağmur Şener, eğitim-öğretim faaliyetlerini 2013 yılında Dekan olarak atandığı Necmettin Erbakan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde sürdürdü.

Görev yaptığı üniversitelerde araştırma ve eğitim-öğretim faaliyetlerine ek olarak, Bölüm Başkanlığı, Anabilim Dalı Başkanlığı, Dekanlık, Senato Üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği, Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü, Döner Sermaye Yürütme Kurulu Üyeliği gibi görevlerde de bulunan Prof. Dr. Yağmur Şener’in akademik çalışmaları, koruyucu diş hekimliği uygulamaları başta olmak üzere, restoratif materyaller, modern tanı yöntemleri ve yer tutucular alanlarında yoğunlaşırken bu konularda SSCI ve alan endeksleri tarafından taranan uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde çok sayıda makale, derleme, vaka takdimleri ve kitapları da yayınladı. Almanca ve İngilizce biliyordu.

Üç çocuk babası olan Prof. Dr. Yağmur Şener, 29 Mayıs 2022 gecesi geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler