Konya Milletvekili Etyemez: Bu vatanın evlatları kirli hesapları her zaman bozmuştur!

Konya Milletvekili Etyemez: Bu vatanın evlatları kirli hesapları her zaman bozmuştur!

27 Mayıs 1960 darbesinin 61’inci yıl dönümü nedeniyle TBMM Genel Kurulu’nda konuşan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, "Ülkemizin huzuruna kastedenlerin ve taşeronlarının kirli emellerine asla geçit vermeyeceğiz" dedi

27 Mayıs 1960 darbesi nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) konuşan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, “Darbeler, zulmün adresidir ve insanlık suçudur. 27 Mayıs darbesi, Türk siyasi tarihimizin kara lekelerinden birisidir. Son günlerde de ülkemizdeki güven ve istikrar iklimi hedef alınmaktadır. Aziz milletimiz, ülkemizin huzuruna kastedenlerin ve taşeronlarının kirli emellerine asla geçit vermeyecektir. Gerek devletimize husumet besleyen mihraklarla, gerekse bu senaryolara figüranlık eden siyasi zihniyetle mücadele etmeye kararlılıkla devam edeceğiz.” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, 27 Mayıs 1960 darbesinin 61’inci yıl dönümü nedeniyle TBMM Genel Kurulu’nda konuştu. 27 Mayıs darbesi başta olmak üzere tüm darbeleri, darbe teşebbüslerini, darbe söylemlerini ve demokrasi yerine darbeden medet umanları kınadığını belirten Milletvekili Halil Etyemez, millet iradesi ile seçilmiş milletin adamı Adnan Menderes’i, arkadaşları Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan ile tüm demokrasi şehitlerini rahmetle andığını ifade etti.

19. yüzyıldan günümüze kadar gerçekleşen darbelerin ve darbe girişimlerinin amacının demokrasiyi sekteye uğratmak, Türkiye’nin ekonomik, kültürel ve siyasi gelişmesini durdurmak olduğunu kaydeden Milletvekili Etyemez, darbelerin zulmün adresi ve insanlık suçu olduğunu vurguladı. Demokrasiyi ve hukuk sistemini askıya almaya çalışan her eylemi millete yapılan ihanet olarak niteleyen Halil Etyemez, 27 Mayıs darbesinin Türk siyasi tarihinin kara lekelerinden birisi olduğunun altını çizdi.

BU VATANIN EVLATLARI, KİRLİ HESAPLARI HER ZAMAN BOZMUŞTUR

Bugünü anlamanın yolunun dünü anlamaktan geçtiğine dikkat çeken Etyemez, “Yakın tarihimizde yaşadığımız 27 Mayıs darbesini, 12 Mart muhtırasını, 12 Eylül darbesini, 28 Şubat postmodern darbesini, 27 Nisan e- muhtırasını, 2012’deki MİT kumpasını, 2013’deki Gezi Parkı olaylarını, 17-25 Aralık emniyet-yargı darbesini, 6-8 Ekim olaylarını, 2015’deki çukur olaylarını, 2016’deki 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimini, son olarak ise emekli 104 amiralin gece yarısı yayımladığı bildiriyi hatırımızdan hiç çıkarmayalım. Vesayetçi Türkiye özlemi çekenler ile tam bağımsız Türkiye sevdalıları arasındaki mücadelenin ne kadar çetin olduğunun bir kez daha farkına varalım. Yüce Allah’a ne kadar şükretsek azdır. Çünkü bu vatanın aziz evlatları, darbecilerin ve emperyalist güçlerin kirli hesaplarını her zaman bozmuştur.” dedi.

HUZURUMUZA KASTEDENLERE ASLA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

Son günlerde Türkiye’deki güven ve istikrar ikliminin hedef alındığını kaydeden Etyemez, vesayet güçlerinin akıl ve izan dışı saldırıları ile karşı karşıya olduklarını söyledi. Türkiye üzerinde oynanan oyunların farkında olduklarının altını çizen Etyemez, “Aziz milletimiz, ülkemizin huzuruna kastedenlerin ve taşeronlarının kirli emellerine asla geçit vermeyecektir. Gerek devletimize husumet besleyen mihraklarla, gerekse bu senaryolara figüranlık eden siyasi zihniyetle mücadele etmeye kararlılıkla devam edeceğiz. Aklını ve ruhunu başkalarının emrine verenlere, bu minvalde siyaset yapanlara Gazi Meclisimizden hatırlatıyorum. Ülkesine ve milletine husumeti, siyasetinin öznesi yapan hastalıklı zihniyet yenilmeye mahkumdur. Milletimiz, güçlü iradesiyle darbelere, darbecilere ve onların hamilerine gereken dersi vermeye muktedir. Ve bu zihniyeti tarihe gömmek bizim boynumuzun borcudur.” diye konuştu.

VESAYET ODAKLARIYLA MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

AK Parti ailesi olarak her zaman darbelerin karşısında durmuş bir siyasi kültürün temsilcileri olduklarını aktaran Etyemez, “Cumhur ittifakı olarak siyaset anlayışımızın temeli millet iradesidir. Millet iradesinin üzerinde hiçbir gücü bugüne kadar tanımadık, bugünden sonra da tanımayacağız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde vesayet odakları ile mücadelemiz istiklalimiz ve istikbalimiz için devam edecektir. Bu cennet vatan, artık huzurunu kedere kaptırmayacaktır. Kutlu yürüyüşümüz, demokrasimiz için geçmişimizden aldığımız ilhamla yarınlarımıza sürecektir.” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.