Konya Meram'da özel çocuklar ‘Neşeli Ayaklar’ filminde buluştu!

Konya Meram'da özel çocuklar ‘Neşeli Ayaklar’ filminde buluştu!

Konya'nın Meram ilçesi genelindeki özel eğitim kurumlarında eğitim gören çocuklar Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde hep birlikte ‘Neşeli Ayaklar’ filmini izledi. Mısır ve pamuk şekeri de ikram edilen çocukların keyfi görülmeye değerdi

Konya'nın Meram İlçe Belediyesi, ilçe genelindeki özel eğitim kurumlarında eğitim gören özel çocuklara Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde sinema keyfi yaşattı. Hep birlikte ‘Neşeli Ayaklar’ filmini izleyen özel çocuklara mısır ve pamuk şekeri de ikram edildi.

Meram’da bulunan özel eğitim kurumlarında eğitim gören özel çocuklar, Meram Belediyesi Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde film izleme mutluluğu yaşadı. Meram Belediyesi Engelsiz Şehir, Kadın ve Aile Komisyonu tarafından organize edilen programda çocuklara, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un eşi Feyza Kavuş, Komisyon Başkanı Serpil Yurdaışık ve komisyon üyeleri de eşlik etti.

HEP BİRLİKTE ‘NEŞELİ AYAKLAR’ FİLMİNİ İZLEDİLER

Etkinliğe, Meram Nuriye Cahit Atay Özel Egitim Anaokulu, Kozağaç Esnaf ve Sanatkarlar Birligi Özel Egitim Uygulama Okulu, Meram Özel Uygulama Okulu, Melike Hatun Özel Uygulama Okulu ve Karatay Özel Eğitim Destek Okulu’nda okuyan özel öğrenciler katıldı. Film gösterimi öncesinde çocuklara mısır ve pamuk şekeri ikram edildi. İkramlarla sevinç ve neşeleri katlanan çocuklar daha sonra hep birlikte ‘Neşeli Ayaklar’ filmini izledi.

BAŞKAN KAVUŞ: ÖZEL ÇOCUKLARIMIZIN, AİLELERİNİN VE EĞİTİMCİLERİNİN HAYATLARINA DOKUNUYORUZ

10-16 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanan ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla özel çocuklarla bir araya gelmeyi bir gelenek haline getirdiklerini ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, etkinlik ve hafta dolayısıyla yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arası kutlanan Engelliler Haftası, birlikte yaşadığımız engellilerin sorunlarının gündeme getirilmesi, dünyaya onların penceresinden bakılarak farkındalık oluşturulması için çok önemli bir fırsat. Biz belediye olarak, engelli vatandaşlarımız ve dezavantajlı bireylerimiz için tüm yıl boyunca çeşitli etkinlikler düzenliyor, onlarla sık sık bir araya geliyoruz. Özel çocuklarımız, aileleri ve eğitmenleri ile gerçekleştirdiğimiz her buluşma bizler içinde çok özel.

meramda-ozel-ogrencilere-ozel-etkinlik-5.jpg

meramda-ozel-ogrencilere-ozel-etkinlik-6.jpg

meramda-ozel-ogrencilere-ozel-etkinlik-7.jpgmeramda-ozel-ogrencilere-ozel-etkinlik-8.jpgmeramda-ozel-ogrencilere-ozel-etkinlik-9.jpg

meramda-ozel-ogrencilere-ozel-etkinlik-1.jpg

meramda-ozel-ogrencilere-ozel-etkinlik-2.jpgmeramda-ozel-ogrencilere-ozel-etkinlik-4.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.